Jegyzőkönyv*
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete
2011. május 05-i rendkívüli üléséről
Az ülés helye: Városháza II. emeleti tanácskozó terme (Budaörs, Szabadság út 134.)
Jelen
vannak:
Tanácskozási
joggal jelen vannak:
Jegyzőkönyvvezető: Biró Ágnes
Jegyzőkönyvet készítették: Biró Ágnes/ Molnár Csilla
Számítástechnika:
Megállapítja, hogy a Képviselő-testület határozatképes, 15 fő jelen van, az ülést 905 órakor megnyitja.
A napirenddel kapcsolatban elmondja, hogy a mai képviselő-testületi ülés oka alapvetően az előző testületi ülésen - a városmarketing kft-vel kapcsolatban hozott határozat, amelynek a végrehajtását az Ötv. által biztosított lehetőséggel élve, felfüggesztette és az előterjesztést ismételt tárgyalását kezdeményezte. Részleteket itt nem ismertet, majd a napirend tárgyalásánál.
Ezt követően ismerteti, hogy a meghívóban még szerepel a fent elmondott napirendek mellett a "Folyószámla hitelfelvétel" eljárás eredmény megállapítása, illetve a Templom tér rehabilitációjára vonatkozó napirend.
Egy sürgősségi indítványt terjesztett a Képviselő-testület elé - A BSC Asztalitenisz Szakosztályának rendkívüli támogatási kérelmét -, amelyhez az alábbi indoklást fűzi:
46 éve nem fordult elő, hogy ne budapesti csapat nyerte volna a női asztalitenisz bajnokságot, olyan biztosan nem volt még Budaörs történetében, hogy valamelyik csapat I. osztályú bajnokságot nyert volna. Ez a hétvégén megtörtént. Az asztaliteniszező lányok egy nagyszerű játékkal ezt eldöntötték a maguk javára és annak érdekében, hogy ez a csapat együtt maradhasson, és a munkáját tudja folytatni, készült el ez az előterjesztés.
A Templom téri rehabilitációra vonatkozó előterjesztésről pedig olyan információja van, hogy nem kívánja ma a Testület tárgyalni, de ha mégis tárgyalják, az javasolja zárt ülésen tárgyalni az önkormányzat vagyoni érdekei miatt, a folyószámla hitelfelvétel eredményének megállapítását szintén, ezt pedig a közbeszerzési eljárás miatt.
Sánta Áron: elmondta, hogy a korábbi testületi ülésen az intézmények fenntartóváltásával kapcsolatosan arra tettek ígéretet a pedagógusok felé is, hogy még egy alkalommal a döntés előtt egyeztetnek velük ezekről a kérdésekről. Azóta valóban az intézmény társulással kapcsolatban egy egyértelmű állásfoglalás jutott el hozzájuk, hogy az nem működőképes. Kéri, hogy ahogyan tervezve is volt, a május 18-i ülésen kerüljön az előbb említett napirend megtárgyalásra és addig még egy alkalommal, a pedagógusokkal, még egy egyeztetést szervezzenek, hogy arról a kérdéskörről, ami őket most ilyen szinten érinti, arról egy konzultáció keretében véleményeket kérjenek és így tudják meghozni a döntést. Szerintük ez így lenne ildomos, ha már egy ilyen mérvű, nagyságrendű változás elé mennek, vagy afelé haladnak. A kistérségben a határidő sokkal későbbre nyúlik, így nem hiszi, hogy ezen a 10 napon múlna ez a kérdés, hiszen május 31-e, illetve a kistérségnél június a határidő. Szerinte a véleményezésekkel együtt nem okoz ez olyan tragikus hátrányt, viszont nagyon korrekt lenne a pedagógusokkal és az intézményekkel szemben, ha még egy beszélgetést tartanának. Amennyiben ez lehetséges, akkor kéri, hogy a 2.) A Budaörs Város Önkormányzat fenntartásában működő általános iskolák és óvodák fenntartói jogának átadására vonatkozó döntés előkészítése tárgyú napirendi pontot a május 18-i testületi ülésen tárgyalják.
Természetesen lehet azt, hogy még egyszer összehívni őket és elmondani még egyszer ugyanazt, de szerinte nem fogják érteni, hogy ezt miért teszik, mert már van róla tudomásuk és nagyjából szerinte el is fogadták. Neki egyetlen olyan visszajelzés sem érkezett azóta, sem az Iskolaszövetség, sem intézményvezetők, sem a szakszervezete részéről, hogy ezzel kapcsolatban bármiféle fenntartásaik lennének.
Természetesen meg lehet tenni, hogy még egyszer összehívják őket, de hangsúlyozza, semmi újat nem tudnának nekik elmondani. Ami miatt a témát a mai ülésre behozták az, az hogy megfelelő időt adjanak az előkészítésre, hogy mindazon garanciális feltételek, mindazon olyan részlet kidolgozása, ami ahhoz szükséges, hogy az önkormányzat a jelenlegi jogait biztosítani tudja a budaörsi intézményekkel kapcsolatban, azt kilehessen dolgozni.
Javasolja, hogy fontolják ezt meg. Görcsök ugyan nincsenek benne, csak a Hivatalt, meg persze magukat, meg éppen az intézményeket fogják azzal nehezebb helyzetbe hozni, ha egy kicsit kifeszítettebb ütemben kell ezt a dolgot végigvinniük.
1. azt mondja
2. de arról se
Sánta Áron, se
Természetesen ki fog állni eléjük, ha ma nem dönt a testület és el fogja mondani még egyszer ugyanazt, és ha kell meghallgatják, amit már számtalanszor meghallgattak, de szerinte kicsit furcsán fognak nézni rá, mert felnőtt emberek és olyan emberek, intézményvezetők, szakszervezeti vezetők, illetve Közalkalmazotti Tanács tagjai, vagyis nem gyengeelméjűek, akiknek százszor kell elmondani ugyanazt. Márpedig ugyanazt fogják nekik még egyszer elmondani. Szerinte, akik itt a teremben vannak az intézmények részéről, pontosan tudják, hogy miről beszélnek, de el lehet még egyszer játszani.
Ahhoz kellene a mai döntés, hogy a folyamatot elindítsák, hogy az összes ilyen egyeztetési kérdés, a vélemények kikérése elkezdődhessen, de semmi baj, majd nyáron fogják mindezt megtenni, amikor mindenki szabadságon lenne. Neki ezzel nincs problémája, csak azért mondja el, nehogy az hangozzék majd el - amikor e tekintetben beszorulnak -, hogy miért szorultak be.
Kálóczi Imre: kérné polgármester urat, hogy szavaztasson, mert most már belementek a napirend előtti vitákba a napirendről, amit meg ugye nem lehet.
1.) A Városmarketing Kft.-vel kapcsolatos napirend zárt vagy nyílt ülés lesz?
2.) A 2. napirendi pontot (intézményfenntartás) javasolják levételre
3.) Templom téri városrehabilitációs akció-funkcióbővítő pályázat - nekik ez úgy van jelölve, hogy a Hivatal javasolja levételre, de ha nem így, akkor most javasolja levenni.
4.) Folyószámla hitelfelvétel - ez marad napirenden.
Sürgősségi előterjesztés - kerüljön fel.
Biró Gyula: tegnap a TFVB egyhangú döntésével azt határozta, hogy a mai testületi ülésen ne beszéljenek róla, további egyeztetés után május 10-én újra TFVB elé kerül és akkor május 18- testületi ülésen tudnak dönteni. Javasolja, hogy ma vegyék le napirendről a "Templom téri városrehabilitációs akció-funkcióbővítő pályázat" tárgyú napirendet.
Felteszi szavazásra a 2.) "A Budaörs Város Önkormányzat fenntartásában működő általános iskolák és óvodák fenntartói jogának átadására vonatkozó döntés módosítása" tárgyú napirend levételére vonatkozó javaslatot, melyet a Képviselő-testület 8 igen, 6 nem, 1 tartózkodó szavazattal elfogadott.
Felteszi szavazásra a 3.) Templom téri városrehabilitációs akció-funkcióbővítő pályázat" tárgyú napirend levételére vonatkozó javaslatot, melyet a Képviselő-testület 12 igen, 3 tartózkodó szavazattal elfogadott.
A Városmarketing Kft.-re vonatkozó napirendhez elmondta, hogy a határozat visszavonására tesz javaslatot és nem arra, hogy most újra értékeljék a pályázatokat, következésképpen személyi kérdést nem érint. Ha személyi kérdést érintene, akkor kellene zárt ülésen tárgyalni a kérdést.
Felteszi szavazásra a "Folyószámla hitelfelvétel eljárás eredmény megállapítása tárgyú napirend zárt ülésen való tárgyalását, melyet a Képviselő-testület 15 egyhangú igen szavazattal elfogadott.
Sánta Áron (ügyrendi kérdésben): kérdezi, hogy az 1. napirendnél nem nagyon tudták értelmezni, mert előterjesztést nem láttak és a forgatókönyvben a határozati javaslat arról szól, hogy a határozat visszavonását javasolják, de akkor mi lesz a határozat, mert nem látnak leírt határozati javaslatot? Azt látják, hogy tárgyalják-e újra vagy sem.
Sánta Áron: de nem mindegy zárt vagy nyíltság szempontjából, mert ha most újratárgyalják az egészet, akkor ez zárt.
Felteszi szavazásra a sürgősségi indítvány - A BSC Asztalitenisz Szakosztályának rendkívüli támogatási kérelme - napirendre felvételét, melyet a Képviselő-testület 15 egyhangú igen szavazattal elfogadott.
A Képviselő-testület a fentiekben elfogadott módosításokkal együtt 15 egyhangú igen szavazattal elfogadta napirendjét.
163/2011.(V.05.) ÖKT sz. határozat
Napirend
1.) Városmarketing Kft. ügyvezetői álláshelyére benyújtott pályázatok elbírálása - ismételt tárgyalás
2.) A BSC Asztalitenisz Szakosztályának rendkívüli támogatási kérelme
3.) "Folyószámla hitelfelvétel" eljárás eredmény megállapítása - ZÁRT ülésen
Napirend előtti hozzászólások:
Ritter Imre (nemzetiségi szószóló): visszakérdezne, hogy az intézmények fenntartói jogának átadása ma nem lesz tárgyalva?
Ritter Imre: elmondja, hogy a februári ülésen szintén napirend előtt volt róla szó, azután nem került tárgyalásra a fent említett téma. Akkor is kérte, hogy az egész előkészítés folyamatába a BNNÖ-t vonják be, hiszen a BNNÖ egyetértése szükséges a döntéshez és itt az intézmények között nemzetiségi intézmények, sőt 100 %-ban nemzetiségi intézményekről is szó van. Ezzel együtt az elmúlt két, vagy három hónapban az egészről semmilyen anyagot nem kaptak, semmilyen egyeztetésre nem kaptak meghívást, sem tájékoztatást, sem bármi egyebet. Kaptak ugyan április 22-én a közoktatási irodavezetőtől egy levelet, minden melléklet nélkül, hogy értsenek egyet a Képviselő-testület döntésével. Most pedig volt egy előterjesztés, ami lekerült napirendről, amiben különböző dolgok voltak sürgősséggel.
Ismét kéri a Képviselő-testületet, Polgármester urat és a Hivatalt, tegyék lehetővé, hogy a BNNÖ az egész folyamatban, érdemben részt vegyen és érdemben legyen lehetősége az egyetértési joga gyakorlására. Hozzátette, hogy az áprilisban hozott testületi döntéshez is kellett volna a BNNÖ egyetértése, tehát az áprilisi döntés is törvénysértő volt.
Abból az előterjesztésből szó szerint idéz egy mondatot, ami ma lekerült napirendről: "Budaörsi Német Nemzetiségi Önkormányzat megkeresése a nemzeti és etnikai kisebbségek jogairól szóló 1993. évi LXXVII. törvény (továbbiakban: Nek. tv.) 28. § (2) bekezdése értelmében, mely szerint "a kisebbséghez tartozók képzésére is kiterjedő helyi önkormányzati döntés meghozatalára csak az érintett települési kisebbségi önkormányzat egyetértésével kerülhet sor", a BNNÖ egyetértése mindenképpen szükséges."
A döntés nem tesz különbséget, hogy egy ügyben előkészítő, meg közbülső, meg végleges vagy utólagos döntésről van szó, hanem képviselő-testületi döntést említ.
Ami eddig kézen-közön hozzákerült anyag, abban kizárólag két lehetőséget, az intézményi fenntartói társulást és kistérségi társulást vizsgálta érdemben csak a Képviselő-testület, más nem is került a Testület elé.
Kéri, hogy a Hivatal érdemben vizsgálja meg a nemzetiségi intézmények, elsősorban a Bleyer, a Zippel-Zappel és a Csicsergőnek a BNNÖ részére történő fenntartói jog átadást és természetesen, amennyiben a pedagógusokkal, intézményekkel, szakszervezetekkel, vagy bármilyen formában, ahogy itt felmerült és igény van rá, újabb egyeztetések történnek, akkor kéri, hogy legalább a továbbiakban ezekre a BNNÖ kapjon meghívást és biztosítsák azt, hogy részt tudjanak venni rajta.
Kérdezi, hogy mikor lesz a BNNÖ egyáltalán valamikor ebbe a folyamatba bevonva? Azt gondolja, hogy az idő megy és itt folyamatosan sürgősségi előterjesztések vannak, amik lekerülnek a napirendről. Mikor fognak érdemben tájékoztatást kapni és mikor lesz lehetőségük arra, hogy az érintettekkel egyeztessenek?
Az viszont kétségtelen és pontosan tudja, hogy az a szakmai anyag, ami ezzel kapcsolatban készült, az minden változatot tartalmazott és minden változatra vonatkozóan ismertette a lehetséges álláspontokat. Külső szakértő is ezt vizsgálta mind a kettő vonatkozásában, illetve a Hivatal által elkészített vagy szakértők által elkészített is, mert fölmerült egyházi, nemzetiségi, és számtalan verzió. Arra azért felhívná a figyelmet, miszerint természetesen az nagyon helyes, hogy a nemzetiségi intézmények tekintetében egyetértési jog szerepeljen, de ez nem lehet, nem félreértelmezhető abban a tekintetben, hogy ha a Német Nemzetiségi Önkormányzat azt mondja, miszerint ő azt szeretné, hogy nemzetiségi fenntartású legyen egy intézmény, különben meg esetleg nem adja a hozzájárulását, hogy esetleg ez egy zsarolási pozíció is lehessen, hiszen ez egy óriási, a jog alkalmazására vonatkozó félreértés lehetne - udvariasan fogalmazva -.
Sánta Áron: korábbi testületi
üléseken megkapta a Budapesti út 71. sz. ingatlannal kapcsolatos
Ma reggel elment a helyszínre és beszélt mind a két lakóval, akik eléggé egymásnak vannak feszülve ebben a kérdésben. Az viszont egy jogos kérdés, hogy ha jelenleg semmilyen szerződés nincsen, akkor az épülethez tartozó díszek hol találhatóak meg, illetve azok miért nem legalább az épületben vannak, ha nem is rajta? Tájékoztatást kér, hogy hogyan áll ez az ügy, hogy jussanak ebben előrébb. Jelenleg már a kabaré és a szégyen között vetélkedik az, hogy egy ilyen szép épület, ennyire frekventált helyen úgy néz ki. Fölhívná a figyelmet olyan kérdésekre is, ami kicsit statikai jellegű. Érdemes lenne megnézni, hogy az épületnek a festés előtt álló elkészült új homlokzata tele van repedésekkel, amelyek egészen az ereszcsatornától a földig szaladnak végig. Nagyon bízik benne, hogy ezek csak felületi repedések az új vakolaton, stb., de mindenképpen jó lenne, ha ezt megnézné a Hivatal. A pincébe nem ment ugyan le, de állítólag - az ott lakók szerint - ott is hasonló problémák vannak, amire külön kéri, hogy figyeljenek oda.
Bíró Gyula: a 288-as autóbusz közlekedésével, illetve ezzel kapcsolatban érkezett panasz. A levelet átadta az illetékes irodának és kérné, hogy a május 10-ére, vagy legalább egy belátható időn belül kapjon választ rá, illetve ha lehet, akkor a panaszos is kapja meg a választ.
Káhn János: érdeklődne a Hivataltól, hogy a BTG Kft. üzemeltetésében lévő városi sportuszoda miért nem kapta még meg az üzemeltetéshez szükséges támogatást? Miért késlekedik? Kéri, hogy most kapjon választ.
Napirend tárgyalása:
1.) Városmarketing Kft. ügyvezetői álláshelyére benyújtott pályázatok elbírálása - ismételt tárgyalás
(Az előterjesztés a
Az Alkotmánybíróság 1992-ben hozott egy határozatot, és ebben nagyon határozottan, világosan fogalmaz, "a véleménynyilvánítás szabadságának kitüntetett szerepe van az alkotmányos alapjogok között, tulajdonképpen anyajoga többféle szabadságjognak, az ún. kommunikációs alapjogoknak." Ugyanebben a határozatában az informáltsághoz való jogot, mint alapjogot rögzíti. Később természetesen kibontja, hogy ennek milyen garanciális feltételei vannak, és hogy melyek azok, amelyek tilalomba ütköznek. Ebből is idézne: "A média feladata a független, pártatlan, befolyástól mentes tájékoztatás, az állami szervektől való szabadság követelménye, a műsorok tartalmát illetően a törvényhozással és a Kormánnyal szemben egyaránt fennáll. Mindkettő ki van téve a nyilvános kritikának, és a társadalom azon keresztüli ellenőrzésének. Ezért egyiknek sem lehetnek eszközei a rádióban és televízióban közzétett vélemények tartalmi befolyásolására. Az Országgyűlés meghatározó tartalmi befolyása a rádióban és a televízióban éppúgy alkotmányellenes, mint a Kormányé." És nagyon határozottan és világosan az önkormányzatokra vonatkozó kitétel: "Ugyanez vonatkozik az önkormányzatokra, a pártokra és más társadalmi szervezetekre, érdekképviseletekre és csoportokra." Lehet azt mondani ennek kapcsán is nyilván, hogy ez, illetve az, amit most az Alkotmány 61. §-ához a jogalkotó mint kommentárt fűz ez a letűnőben lévő Alkotmány, amivel kapcsolatban olyan furcsa és érdekes kijelentéseket és értelmezéseket lehet olvasni, része, de azért majd rátér arra, hogy ezzel kapcsolatban mi a "kicsi" probléma.
Tehát a jelenleg érvényes Alkotmány 61. §-a indoklásában a következő szerepel: "Az Alkotmány 61. § 3) és 4) bekezdése több, kétharmados törvényhozási tárgykört ír elő. Törvényt kell alkotni a közérdekű adatok nyilvánosságáról, a sajtószabadságról, a köz- és a kereskedelmi médiákról és a tájékoztatási monopóliumok megakadályozásáról." És itt jön a lényeg, merthogy nem pusztán az Alkotmány, ami helyébe most már nem alkotmány, hanem egy ún. alaptörvény fog lépni jövő év január elsejétől, de ez a nagyon sok kritikát - okkal, joggal, mind tartalmában, mind megfogalmazásában, mind pongyolaságában, mind pedig az egyeztetés tekintetében kritikát kapott, Alaptörvény is átveszi a korábbi szabályozást. Itt mindenféle furcsa számok vannak, tehát nem paragrafusok, hanem az n.) cikk azt mondja a 2) bekezdésében, hogy "Magyarország biztosítja a tisztességes gazdasági verseny feltételeit, Magyarország fellép az erőfölénnyel való visszaéléssel szemben, és védi a fogyasztók jogait." De ez nyilván csak a versenyhelyzetre vonatkozó kitétel, mint alapjog. Ami a 9. cikk - itt már számok vannak, 2) bekezdését illeti, és ez még mindig az Alaptörvény, és ez az, ami konkrétan a médiára is vonatkozik, "Magyarország elismeri és védi a sajtó szabadságát és sokszínűségét, biztosítja a demokratikus közvélemény kialakulásához szükséges szabad tájékoztatás feltételeit". És a 3) bekezdés azt mondja, hogy "a sajtószabadságra, valamint a médiaszolgáltatások, a sajtótermékek és a hírközlési piac felügyeletét ellátó szervekre vonatkozó részletes szabályokat sarkalatos törvény határozza meg". Vagyis a sokszínűségre vonatkozó szabályokat az a sarkalatos törvény, amit egyébként már korábban elfogadtak, és médiatörvénynek neveznek, amely szintén elég sok kritikát kapott, de még ez a sok kritikát kapott, és sokak szerint a média függetlenségét, sokszínűségét és a szabad véleménynyilvánításhoz való jogot nem feltétlenül szigorúan biztosító jogszabály is a következőt tartalmazza szó szerint a 4. §-ában: "A médiaszolgáltatások sokszínűsége kiemelten fontos érték, a sokszínűség védelme kiterjed a tulajdoni monopólium kialakulásának, valamint a piaci verseny indokolatlan korlátozásának megakadályozására."
Azért
ismertette mindezt, mert természetesen egy olyan önkormányzati cég, amelyik
valamennyi tájékoztatáshoz kapcsolódó valamennyi tartalomszolgáltatói feladatot
egymagában kíván ellátni, az természetesen ezen alapjogi, vagy ha úgy tetszik,
alkotmányi, illetve a hatályos médiatörvény paragrafusába is ütközik. Ebből
következően természetesen mint egy jogellenes lépést tudja csak értékelni. Ami
ezen kívül még egyébként ehhez hozzátehető, az már nem jogszabályi kérdés. Egy
Ő a Parlamentre vonatkozó, jogszabályi, alkotmányjogi, médiatörvénybeli részleteket ismertette, amit a médiaszociológus elmond, annak a lényege persze az tartalmilag, amit a törvény is leír, hogyha egy olyan szervezet jön létre, amelyik az önkormányzat pénzéből gazdálkodva minden jellegű tartalomszolgáltatást maga alá gyűr, akkor nagyon nehezen elképzelhető az, hogy nem annak a szájíze szerint fogja ezt tenni, aki a pénzt adja erre. És éppen nyilván a törvényalkotónak az volt a szándéka, hogy ezt megakadályozza, hiszen hogyha a média, ami arra hivatott, hogy kritikát mondjon a közszereplőkről, a közszereplők döntésétől függ a finanszírozásuk, a működésük, akkor nem nagyon lehet elvárni azt tőlük, hogy ezt kellő hatékonysággal tegyék. Az pedig, hogyha ezt egy nyilvánvalóan egy adott párthoz kötődő személy vezeti, akkor még csak a látszatra sem igyekszik ügyelni a döntéshozó. Ezért hozta a Képviselő-testület elé, de látja, a jobboldal részéről senki nem kíván szólni.
Szeretné jelezni, hogy 1992-ben már volt egyszer egy ilyen kezdeményezés, akkor az önkormányzati újság címen akkor is a jobboldal szándékai szerint, és az általa választott ember vezetésével, szánalmas véget ért az a kísérlet. Vélhetően ezzel is majd egyszer ez lesz, az más kérdés, hogy közpénzt ilyen célra használni illendő-e a III. évezred elején.
Becz György: Polgármester úr utolsó mondatához szeretne kapcsolódni. A téma legelső felvetésekor is azt kérdezte képviselőtársaitól, hogy a költségvetés melyik rovatán van olyan összeg, amelyikből ez a Városmarketing Kft. létrehozható és működtethető. Itt a költségvetés a kezében, újra megnézte, nemigen talált olyan összeget, amit erre a célra lehetne fordítani, továbbá megnézte Meszleny úr pályázatát, amelyik egy rendkívül komoly szervezeti felépítésű cégben gondolkozik. Megkérdezett valakit, mert ő igazán ehhez nem ért, hogy egy ilyen cég körülbelül milyen költségvetéssel működtethető. Nagyjából vázolta, hogy miről van szó, az illető ránézve az ábrára, azt a választ adta, hogy 120-150 millió Ft-ból működtethető egy ilyen cég. Nem tudja, hogy ez az összeg valós-e vagy sem, nem tudja, hogy tisztelt képviselőtársai, akik a Városmarketing Kft.-t mint céget létre akarják hozni, nekik milyen elképzelésük van arról, hogy mekkora összeg szükséges ehhez, és még egyszer kérné őket, hogy legyenek szívesek, mondják meg konkrétan, hogy a költségvetés melyik rovatáról lehet erre pénzt átcsoportosítani. Ezt tenné annál is inkább, mert ugye jó néhány más vonatkozásban a költségvetést rendkívüli módon megfaragták, kevesebb pénzük van mindenre. Túlságosan demagógnak hangzana, ezért nem szeretné taglalni, de az oktatási intézmények költségvetéséből is 10-15 %-ot, van, ahol többet is, levettek. Nézve Meszlényi úr fizetésére tett javaslatot, ha ezt 8 órás teljes foglalkoztatásra kivetítik, akkor ez körülbelül másfél-kétszerese annak, amit például az Illyés Gyula Gimnázium igazgatójának a keresete. Érdeklődne, hogy mindezt hogy gondolják keresztül vinni Tisztelt Képviselőtársai? Ő ugyanis nem gondolja azt, hogy ez tisztességgel, erkölcsösen, - még egyszer - az előbb említett intézkedések tükrében -végrehajtható.
Császárné Kollár Tímea: Jómaga többször elmondta, de mivel az elmúlt ülés zárt ülés volt, itt most még nem zárt ülés van, ezt most megismételné. A Városmarketing Kft. megalapítását Fideszes/KDNP-s képviselőtársaik megszavazták testületi ülésekkel ezelőtt. Ő komolyan úgy gondolja, hogy ami már egy eldöntött tény, annak a működésével kapcsolatos dolgokról érdemes talán vitázni, azon, hogy ez a valóságban hogyan fog működni. A bizottsági ülésen elhangzott ez, hogy ügyvezetői igazgatói pályázat meghirdetése széles politikai palettán történt meg, baloldali kötődésű napilapban is jelent meg pályázati hirdetés. Kéri, erősítse meg a hivatal, de ő tudja, hogy így van. Gyakorlatilag nyitott volt a kapu, lehetett jönni a pályázóknak, ő maga őszintén megmondja, sajnálta, hogy nem több pályázó volt. Azt is sajnálta, hogy nem lehetett egy kicsit még cizelláltabban meghallgatni őket, és nem is mindannyian jöttek el. Nem tartja szerencsésnek, ezt elmondta többször már, egy bizonyos pártnak a kommunikációs igazgatója volt az említett úr, viszont el kell, hogy mondja, hogy szakmailag maximálisan ő volt a legalkalmasabb a jelentkezők közül. Tényleg sajnálja, hogy kapkodás volt-e vagy rosszul lett meghirdetve, ezt nem szeretné eldönteni, de sajnálja, hogy egy 10 milliós országból egy ilyen jellegű feladatra, egy ilyen városban csak ennyien jelentkeztek, akikből vallják be őszintén, többen egyáltalán nem voltak szakmailag felkészültek erre a feladatra.
Ha az Alkotmány és az alapjog védi a magántulajdont, és a törvényi szabályozások a lopást szankcionálják különböző büntető tételekkel, akkor lehet azt mondani természetesen, hogy "akkor fogja abbahagyni a lopást, hogyha ezt az Alkotmánybíróság kimondja", de nem biztos, hogy jogállami magatartás. Hozzáteszi azt is, hogy nem túlzottan jó példa egy polgári demokráciában az, hogyha a törvények és az alapjogok a döntéshozók számára nem lényeges és tiszteletben tartandó momentumok, merthogy akkor hogyan várjuk el állampolgárainktól a jogállami normák tiszteletben tartását, a jogszabályok követését, az alapjogok, erkölcsi jogok és egyéb kérdések, mint zsinórmérték tiszteletben tartását.
Becz György: Császárné Kollár Tímea, képviselő asszonynak szeretne válaszolni. Ő a hogyanra kérdezett rá. Azt gondolja, hogy a kérdése nem költői volt, hanem egészen konkrét dolgokra vonatkozott. Sem Kálóczi Imrétől, sem Leipán Tibortól, akiktől választ várt volna, nem kapott választ arra, hogy tulajdonképpen milyen anyagi háttérrel terveződik ez az intézmény? Ő változatlanul kíváncsi erre.
Döntéshozatal következik, a javaslat az, hogy a Képviselő-testület vonja vissza az 123/2011.(IV.21.) ÖKT. sz. határozatát.
Felteszi szavazásra a javaslatot, melyet a Képviselő-testület 6 igen, 9 nem szavazattal elutasított.
164/2011.(V.05.) ÖKT sz. határozat
Határozat visszavonásának elutasítása (Városmarketing Kft.)
Budaörs Város
Önkormányzat Képviselő-testülete elutasította
2.) A BSC Asztalitenisz Szakosztályának rendkívüli támogatási kérelme
(Az előterjesztés a
Még egyszer hangsúlyozza, hogy ilyen Budaörs történetében még nem volt, miszerint I. osztályú bajnokságon csapat, ilyen eredményt érjen el, úgyhogy innen is - személyesen már megtette - gratulál mind a csapatnak, mind Somlyó Gergely edzőnek. Somlyó Urat tisztelettel köszönti, mert a teremben várja türelemmel, hogy ezzel kapcsolatban milyen döntés fog születni, az igen kitartó és komoly munkájának az eredménye és mindaz, ami itt történt.
Kéri a Képviselő-testületet, hogy a határozati javaslatot támogassa.
Hozzászólás nincs, felteszi szavazásra az előterjesztés szerinti határozati javaslatot, melyet a Képviselő-testület, kérdés és vita nélkül 15 egyhangú igen szavazattal elfogadott.
165/2011.(V.05.) ÖKT sz. határozat
A BSC Asztalitenisz Szakosztályának rendkívüli támogatási kérelme
1. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a Budaörsi Sport Club Asztalitenisz Szakosztályának támogatására 8.100.000 Ft-ot biztosít, a Budaörs Város 2011. évi költségvetéséről szóló 1/2011. (II. 04.) ÖKT sz. rendelet 4. sz. melléklet 3. Tartalék előirányzatok, 3.1. általános tartalék keret terhére.
2. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete felkéri a polgármestert, hogy a soron következő testületi ülésre a költségvetési rendelet módosítását terjessze be.
Határidő: 2011. május 20. (szerződés megkötése)
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi: Pénzügyi Iroda
Polgármesteri Kabinet (szerződés megkötése)
A napirendi pont megtárgyalását követően a Képviselő-testület zárt ülésen folytatja munkáját. A zárt ülésről külön jegyzőkönyv készül.
A zárt ülésen hozott határozat száma:
166/2011.(V.05.) ÖKT sz. határozat
k.m.f.
polgármester
Melléklet:
- sz.: előterjesztések
- sz.: forgatókönyv