Jegyzőkönyv*
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete
2011. április 21-i üléséről
Az ülés helye: Városháza II. emeleti tanácskozó terme (Budaörs, Szabadság út 134.)
Jelen vannak:
Tanácskozási joggal jelen vannak:
Jegyzőkönyvvezető: Biró Ágnes
Jegyzőkönyvet készítették:
Számítástechnika:
Megállapítja, hogy a Képviselő-testület határozatképes, 15 fő jelen van, az ülést 837 órakor megnyitja.
A megküldött napirendhez képest az alábbiakban ismerteti a sürgősségi, módosító indítványokat és a zárt ülésen tárgyalandó napirendeket:
Sürgősségi indítványok:
¨ Hivatali sürgősségi előterjesztés:
¨ Budaörsi csatornaközmű 2011. évi felújítási és rekonstrukciós terv módosítása
¨ Kérelem a Közterület-felügyelet szolgálatának biztosítására a 2011. évi Budaörs Fesztiválon
¨ Képviselői sürgősségi előterjesztés:
¨ Leipán Tibor: Budaörsi Triatlon Klub támogatási kérelme
KIEGÉSZÍTŐ előterjesztés / MÓDOSÍTÓ javaslat készült:
¨
3. napirendhez (a költségvetés végrehajtásáról szóló beszámoló, pénzmaradvány
felosztása) Polgármester, és
¨ 15. napirendhez (intézmények beszámolója) kiegészítés
Napirendről levételre javaslat:
¨ 19.) Energia audit c. napirendi pontot a TFVB és a PB nem tárgyalta, ebből arra a következtetésre jut, hogy a napirendi pontot vélhetően a testületen sem kívánják tárgyaltatni. Arra felhívja a figyelmet, hogy ez nagyjából 2010 augusztusa óta húzódó kérdés, és attól tart, hogy még húzzák a dolgot, akkor nem nagyon lesz értelme miről dönteni. Kéri, próbáljanak ebben a kérdésben majd azért valamire jutni, mert lehet, hogy azért itt komolyabb megnyerhető összegről beszélnek, amelyet ő nem szívesen veszítene el.
¨ 8.) Rendelet a Képviselő-testület egyes hatásköreinek átruházásáról, valamint a Képviselő-testület bizottságainak és a településrészi önkormányzatok általános feladatköreiről c. napirendi ponttal kapcsolatban számos kiegészítő indítvány hangzott el szóban az Ügyrendi Bizottsági ülésen. A tegnapi egyeztetésükön azt jelezte a jobboldali frakció, hogy ezeket visszavonja. Örül a visszavonásnak, mert ilyen rövid idő alatt ilyen kérdésben szerinte nagyon nehéz jól dönteni. Ugyanakkor azt az üzenetet, amelyet a módosító indítványok jeleznek, amely röviden úgy foglalható össze, miszerint minden hatáskört el a polgármestertől, ezt ő nem tartja egy szerencsés tendenciának. Reméli, hogy a visszavonásban ez is szerepel, hogy egy kicsit ezen érdemes gondolkodni. Nem csak arról van szó, természetesen persze, hogy ez mennyire méltányos vagy mennyire méltánytalan, mert legkevésbé sem az ő szerepe lényeges e tekintetben, hanem azok a módosítások, amelyek ebben szerepeltek szociális ügyekben eredményezhetnek olyat, hogy lehetetlen élethelyzetbe kerülnek a döntéshozatal lelassulása miatt azok, akik erre jelentősen rászorultak lennének. Tehát azt gondolja, hogy ilyenkor jobb megnézni azt, hogy mi a cél, mi az eszköz, és a kettőt összhangba hozni. Tehát akkor erről nem kell szavazni, mivel a fentiek alapján most visszavonja az előterjesztést, és azt javasolja, hogy egyeztetés után kerüljön ez most ismét a képviselő-testület elé.
Javaslat a SORRENDRE:
¨ A 40. napirendet (Polgárok Házában pártok bérleti díja) nyilvános ülésen tárgyalni, előrehozni a nyílt üléses napirendek közé
¨ A 38. napirendet (Templom téri városrehabilitáció) az ülés befejezése előtt mindenképp tárgyalni szükséges, mivel az határidős. Jelzi, ha a testület nem tud megbirkózni ma valamennyi napirendjével, abban az esetben ezt ügyrendi javaslatként meg fogja fogalmazni mielőtt az ülést berekesztik a mai napon, akkor azt a képviselő-testület tárgyalja.
ZÁRT ülésen tárgyalandó:
Az Ötv. 12. §(4) b) pontja alapján - vagyoni érdek miatt - javasolja:
¨ 38.) Templom téri városrehabilitációs akció-funkcióbővítő pályázat
¨ 39.) Méhecske utca I. és II. tömb belterületbe vonása és szabályozása c. napirendeket
Az Ötv. 12. §(4) a) pontja alapján - kötelező:
¨ amennyiben az érintett nem járul hozzá a nyílt üléshez
¨
1.)
¨ 35.) KMISB alelnökének megválasztása: (hozzájárult)
¨ 36.) Kamaraerdei Részönkormányzat taglétszámának bővítése: (hozzájárult)
¨ 37.) Városmarketing Kft. ügyvezetői álláshelyére benyújtott pályázatok elbírálása: A hivatal jelezte neki az ülés előtt, hogy a hozzájárulói nyilatkozatokat nem mindenkitől sikerült beszerezni, ezért ezt nem lehet nyilvános ülésen tárgyalni, amely a dolog tartalmi és formai része okán is elkeserítő, és ugyan magyarázatot nem is nagyon talál rá, hogy olyanok miatt történik ez, akik nem is jelennek meg. Néha már az embert a paranoiája bizonyos következtetések levonására készteti… szerinte elég jól nyomon követhető, ha valaki látja azt, hogyan alakult ez a pályáztatás.
¨ 45.) Bírósági ülnökök megválasztása (hozzájárulások hiányában: zárt)
¨ 41.) NOX 2000 zRt kérelme (a városi uszoda-sportcsarnok lebonyolító műszaki ellenőrzés tárgyában megkötött szerződés 5. sz. módosítása)
¨ 42.) Fellebbezés ápolási díj összegének változásáról rendelkező döntés ellen
¨ 43.) Fellebbezés bérleti jogviszony meghosszabbítás iránti kérelem elutasítása ügyében
¨ 44.) Fellebbezés egyedi támogatást megállapító határozat ellen
¨ 46.) Díszpolgári cím adományozása
Biró Gyula: lenne egy kérése, illetve javaslata levételre. Kérné Leipán Tibort, hogy a Budaörsi Triatlon Klub támogatási kérelme c. sürgősségi előterjesztését vonja vissza. Szerinte szabálytalan, a Pénzügyi Bizottságnak meg kellett volna tárgyalni. Ha nem teszi meg képviselő úr, mindenképpen javasolja, hogy vegyék le most napirendről a sürgősségi előterjesztést. A másik: szeretné bejelenteni, amennyiben a Városmarketing Kft zárt ülésen kerül tárgyalásra, már pedig zárt ülésen fog tárgyalásra kerülni, úgy a Budaörs Fejlődéséért Egyesület tagjai nem óhajtanak részt venni ebben a kicsit komédiás dologban és szavazni sem óhajtanak róla.
Leipán Tibor: jogos az észrevétele Biró Gyula képviselőtársának. Valóban a Pénzügyi Bizottság a határidő sürgőssége miatt még nem tudta tárgyalni. Tehát elfogadja a javaslatot, vegyék le napirendről a Budaörsi Triatlon Klub támogatási kérelme c. sürgősségi előterjesztést.
Leipán Tibor: igen.
Felteszi szavazásra a hivatal sürgősségi indítványainak - a Budaörsi csatornaközmű 2011. évi felújítási és rekonstrukciós terv módosítása és Kérelem a Közterület-felügyelet szolgálatának biztosítására a 2011. évi Budaörs Fesztiválon - napirendre vételét, amelyet a képviselő-testület 15 egyhangú igen szavazattal elfogadott.
Felteszi szavazásra
(Kéri, hogy ezt a napirendi pontot legkésőbb a következő ülésen tárgyalják, mert egyébként pénzt bukhatnak.)
Felteszi szavazásra
Felteszi szavazásra
Felteszi szavazásra a napirend sorrendjére vonatkozó javaslatot, miszerint a 40. napirendi pontot az utolsó nyilvános ülésen tárgyalandó napirendi pontként, illetve a 38. napirendi pontot mindenképp az ülés befejezése előtt tárgyalják, amelyet a képviselő-testület 15 egyhangú igen szavazattal támogatott.
A zárt ülésen tárgyalandó napirendi pontokat ketté kell, hogy bontsa. Mindjárt indokolja is, hogy miért. Először döntenek az Önkormányzati törvény 12.§ (4) b) pontja alapján - vagyoni érdek miatt - zárt ülésre javasolt 38. illetve 39. napirendi pontok zárt ülésen történő tárgyalásáról. Felteszi szavazásra a zárt ülésre vonatkozó javaslatokat, amelyet a képviselő-testület 15 egyhangú igen szavazattal elfogadott.
Biró Gyula képviselő jelezte, hogy Városmarketing Kft ügyvezető igazgató ügyében állást foglalni nem szeretne, így nyilván a sorrendről sem. Tehát külön szavaztatja a 37. napirendi pontra vonatkozó javaslatot.
Felteszi szavazásra a 37. napirendi pont (városmarketing
kft. ügyvezetői álláshely pályázat elbírálása) zárt ülésen való tárgyalására
vonatkozó javaslatot, amelyet a képviselő-testület 8 igen, 4 nem, 2 tartózkodás szavazattal támogatott. (
Felteszi szavazásra a 41, 42, 43, 44, 45, 46.napirendi pontok zárt ülésen való tárgyalását, amelyet a képviselő-testület 14 egyhangú igen szavazattal támogatott. (Stift Nándor képviselő nem vett részt a szavazásban)
A képviselő-testület az elfogadott javaslatokkal együtt a napirendjét 15 egyhangú igen szavazattal elfogadta.
115/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Napirend
1.)
2.)
3.) Budaörs Város Önkormányzat 2010. évi költségvetésének végrehajtásáról szóló beszámoló
4.) Budaörs Város Önkormányzat 2011. évi költségvetési rendeletének módosítása
5.) Budaörs Város Építészeti Örökségének Helyi Védelméről szóló 28/2004.(V.25.) ÖKT. rendelet módosítása
6.) A pénzbeli és természetben nyújtott szociális ellátásokról szóló 23/2004.(IV.20.) rendelet módosítása
7.) Javaslat Budaörs Város alapellátási körzeteiről szóló 17/2003.(IV.18.) ÖKT. sz. rendelet módosítására
8.) Városmarketing Kft. ügyvezetői álláshelyére benyújtott pályázatok elbírálása - ZÁRT ülésen
9.) A Budaörs Város Önkormányzat fenntartásában működő általános iskolák és óvodák fenntartói jogának átadására vonatkozó döntés előkészítése
10.) Szakképzés beindítása az Esze Tamás utcai iskolaépületben, illetve további elképzelésekhez elvi döntés kezdeményezése
11) A Budaörsi Rendőrkapitányság 2010. évi beszámolója
12.) A Budaörsi Rendőrkapitányság kérelme a költségvetésben biztosított támogatásuk felosztására
13.) Együttműködési megállapodás megkötése a Pest Megyei Rendőr-főkapitánysággal
14.) A Budaörsi törökugrató Régió Polgárőr Egység támogatásának újratárgyalása
15.) Tájékoztató Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testület felügyelete alá tartozó intézmények 2010. évi költségvetési beszámolójával kapcsolatban
16.) Budaörs Város Gazdasági Programja
17.) Tájékoztatás a kerékpárúton végzett közlekedésbiztonsági audit eredményéről
18.) Újabb buszmegálló helyek kijelölése
19.) Budaörs, Szabadság út 36. sz. alatti, 2047 hrsz-ú ingatlan 13740/20580 arányú tulajdoni hányadrészére vonatkozó elővásárlási jogról történő nyilatkozat
20.) Budaörs, Szabadság út 14. sz. alatti ingatlanra vonatkozó bérleti szerződés módosítása
21.) Budaörs, Kismartoni út 45. sz. alatt működő gyógyszertár bérleti szerződésének közös megegyezéssel történő felmondása és az önkormányzat i üzlethelyiség bérbeadás útján történő hasznosítása
22.) Az 1. sz. Általános Iskola képzőművészeti alkotás pályázata
23.) A BTT Szociális és Gyermekjóléti Központ elhelyezésére szolgáló épület bérleti szerződése
24.) A Nevelési Tanácsadó kistérségi feladatellátásának bővülése Páty és Biatorbágy településeken
25.) Helyi kiadványok támogatása pályázat kiírás
26.) Társadalmi szervezetek (egyesületek és alapítványok) 2011. évben benyújtott pályázatainak elbírálása
27.) A Budaörsi Power Fest Európa bajnokság megrendezése feltételeinek pontosítása
28.) Városi Sportnap megrendezése
29.) Éves összefoglaló ellenőrzési jelentés a 2010. évi belső ellenőrzési tevékenységről
30.) Helyi védetté nyilvánítási eljárás megindítása
31.) Trianon emlékmű felállítása
32.)
33.) A Sportcsarnokban rendelkezésre álló 10 önkormányzati nap felhasználásának szabályai
34.) A Közoktatási, Művelődési, Ifjúsági és Sport Bizottság alelnökének megválasztása
35.) A Polgárok Házában a pártok által bérelt helyiségek bérleti díjának felülvizsgálata
36.) Budaörsi csatornaközmű 2011. évi felújítási és rekonstrukciós terv módosítása
37.) Kérelem a Közterület-felügyelet szolgálatának biztosítására a 2011. évi Budaörs Fesztiválon
38.) Templom téri városrehabilitációs akció-funkcióbővítő pályázat - ZÁRT ülésen
39.) Méhecske utca I. és II. tömb belterületbe vonása és szabályozása - ZÁRT ülésen
40.) NOX 2000 zRt kérelme (a városi uszoda-sportcsarnok lebonyolító műszaki ellenőrzés tárgyában megkötött szerződés 5. sz. módosítása) - ZÁRT ülés
41.) Fellebbezés ápolási díj összegének változásáról rendelkező döntés ellen - ZÁRT ülésen
42.) Fellebbezés bérleti jogviszony meghosszabbítás iránti kérelem elutasítása ügyében - ZÁRT ülésen
43.) Fellebbezés egyedi támogatást megállapító határozat ellen - ZÁRT ülésen
44.) Bírósági ülnökök megválasztása - ZÁRT ülésen
45.) Díszpolgári cím adományozása - ZÁRT ülésen
Napirend előtti hozzászólások:
Biró Gyula: már többször szólt a buszvégállomásnál lévő hajléktalanok helyzetéről. Most eljutottak az első tettlegességig, egy fiatal fiút lefejeltek, mert nem volt cigarettája (nem dohányzik). Az fiú apja eléggé felháborodott, most azt mondta, hogy aláírásokat fog gyűjteni. Azt kérné a rendőrség jelenlévő képviselőjétől, illetve a közterület-felügyelettől, hogy főleg az esti órákban próbáljanak egy kicsit jobban odafigyelni arra a területre, mert napközben eltűnnek, amikor jó idő van, de esténként ugyanúgy ott vannak és a lakosság eléggé felháborodott, hogy ott miket lehet találni a fűben.
A másik kérdése Jegyző úrhoz szól: a Szivárvány u. 5. sz. alatti kisbolt ügyében ígéretet tett neki, miszerint kapnak választ és jelezték, hogy még nem kapták meg. A harmadik: szintén örökzöld téma: a szemben lévő futballpálya helyzete. Minden nap kap szinte egy félórás telefont kap, szintén azt kérné, hogy valamit próbáljanak lépni, legalább azokat a zajvédő fal építő és stb. határozataikat próbálják megvalósítani. Azt a levelet megkapta a Városépítési Irodától, hogy egyelőre a kinti pálya átalakítása anyagi okok miatt nem fog megvalósulni. Tehát az, hogy ott kint is legyen egy dühöngő, úgy néz ki, hogy nem fog az idén megvalósulni, itt viszont tényleg valami rendet kellene betartatni, eléggé kaotikusak esténként a futballisták, meg amit itt intéznek, és ahogy viselkednek.
Laczik Zoltán: a legutóbbi képviselő-testületi ülés óta március végén választásokra került sor a németországi Baden-Württemberg tartományban, 11 millió lakosú tartományról van szó egyébként. Számukra érdekesebb, hogy ebben a tartományban található Budaörs testvérvárosa, Bretzfeld. A tavaly októberi önkormányzati választások helyi, tehát budaörsi eredményei megjelentek a bretzfeldi helyi sajtóban, ezért úgy gondolta, talán számukra is érdekes lehet, hogy milyen választási eredmények születtek most Bretzfeldben. Ha megengedik, akkor nagyon röviden ezeket ismertetné. Megkérte Manfréd Scholl urat, a Német Szociáldemokrata Párt, az SZPD bretzfeldi szervezetének elnökét, hogy tájékoztassa őt a választási eredményekről, és az ő e-mailje alapján szeretne nagyon gyorsan elmondani. Az SZPD 24,5%-ot szerzett, és ezzel lényegében megőrizte a 4 évvel korábbi eredményeit és megszilárdította egyben a II. helyét a helyi pártok sorában. Az I. helyen maradt a kereszténydemokrata unió, a CDU, azonban 10%-ot veszített, 48%-ról 38%-ra szorult vissza. A választások igazi győztesének Bretzfeldben, miként tartományi szinten is a Zöldeket tartják, akik helyben Bretzfeldben 7,9%-ról 19,5%-ra tornázták fel a részarányokat. A liberálisok, az FDP, a szabaddemokrata párt pedig 9,5%-ról a 4 évvel ezelőtti 9,5%-ról 6,3%-ra szorult vissza.
Császárné Kollár Tímea: három dologban kér szót napirend előtt. Egy
köszönet, egy konkrét és egy költői kérdés lesz, amelyet el szeretne mondani. A
Számítástechnikai és
A költői kérdése egy kicsit más. Letértek-e a lenini útról Budaörsön? Ez lenne a címe, ha lenne címe. E kérdésfeltevésének egy rém egyszerű oka van. Budaörsi polgártársuk szeretett volna céget bejegyeztetni, és ehhez a Buda-környéki Földhivataltól kért - természetesen, ami kell ehhez - tulajdoni lap másolatot. Na most azt tapasztalta az illető, hogy ő még a mai napon is a Lenin úton lakik. Lenin út eleve nem volt Budaörsön. Lenin utca volt, ha az emlékezete nem csal, ez már több évtizede Clementis László néven fut. Azt szeretné megkérdezni így költőileg, feltételezi, hogy Budaörs megtette a kötelezettségét, amikor névváltozás volt, akkor ezt a lejelentést a Buda-környéki Földhivatal felé megtette. Amennyiben ez így történt, szeretné kérni ha erről kaphatna bármilyen iratot, hogy ez mikor, hogyan történt meg. Több mint 6000 Ft-jába került az illetőnek, hogy kikérje ezt a számára fontos másolatot. Sem a másolattal nem tud mit kezdeni, a 6000 akárhány száz Ft-ja után is futhat. Úgyhogy úgy gondolja, hogy ezzel valamit kezdeniük kell. Szerinte itt a teremben mindenki egyetért azzal, hogy Lenin út nem is volt, és most se legyen.
Sánta Áron: három kérdést szeretne feltenni. Csatlakozna Biró Gyulához a hajléktalanok kérdésében. Czuczor képviselő úr már a templommal kapcsolatos problémát felvetette. A múlt pénteken megtartott Kálvária egyik szoboravató kapcsán történt atrocitásokra szeretné a rendőrkapitány úr figyelmét felhívni. Nagyon kellemetlen volt. Ugyanaz a társaság rendezett jelentek sorozatát, a TV-k nem tudtak interjúkat készíteni a megjelentekkel, mert a hajléktalanok egyszerűen ezt ellehetetlenítették. A most pénteki, tehát holnapi szintén a Kálvária hegynél tartandó délutáni keresztútnál reméli, hogy nem lesznek hasonló jelenetek. Ehhez kérne segítséget a rendőrségtől is. Tegnapi nap folyamán az Egészségügyi Központnál azzal találkoztak, hogy a rokkantak, illetve a mozgásukban korlátozottak elég nehezen tudják megoldani az Egészségügyi Központba való bejutást. A parkolón keresztül, a kerülő úton, olyan kapun, amelyen a tolókocsi épp, hogy csak átfér, de az ujját már nem tenné oda a kerék és a kapu közé. Illetve ott a kapunál, a rámpánál rendszeresen parkolnak az autók. Azt szeretné kérni, nem tudja, ki a felelős, talán a BTG Kft, illetve a Városépítési Iroda nézze át azt a bejárót, hogy ott lehet-e oszloppal az autók elől elzárni, illetve lehet-e a Kossuth utca felőli kiskapunál egy mozgássérült rámpát építeni a füves részen, - szerinte lehet - hogy ez a kérdéskör megoldódjon. Egyébként az Egészségügyi Központ is már régóta tesz jelzéseket a város irányába, úgyhogy szeretné kérni, hogy ez történjék meg. Megemlíti továbbá, hogy a kátyúzásnál a választókörzetében, az Aradi utca - Fodros utcában szeretné kérni, több helyen is kérte már, illetve a lakóknak is ez egyfajta üzenet a TV képernyőkön keresztül, hogy elméletileg a kátyúzások a jövő hét folyamán meg fognak kezdődni, és az utakról ezek a kátyúk el fognak tűnni.
Wittinghoff Tamás polgármester: ha jókedvű lenne, akkor ő is nevetgélne, mint ahogy ezt többen teszik, de lehet, hogy elsápadna, ahogy a BTG Kft ügyvezetőjének az arcát látta. Nem tudja, melyik a két véglet között a helyes álláspont. Valószínűleg ez a probléma mégiscsak abból fakad, amellyel majd érdemes lenne egyszer foglalkozniuk. Annak idején volt egy döntés, amellyel - nem tudja, hogy ennek a BTG mennyire örül, mennyire nem - olyan módon lettek megosztva a feladatok, amelyek ezt eredményezik. Nem szeretne erre részletesen kitérni. Ha egy kézben lennének az ilyen ügyek, akkor lehet, hogy ez már rég megoldódott volna. Ő sem örül, hogy ez így van, tehát kéri - függetlenül attól, hogy nem tartja jónak az efféle feladatmegosztást - ebben legyenek hatékonyak. Ezen érdemes elgondolkodni, hogy mennyire jó az, ha így labdáznak egymással, és akkor ez persze arra jó, hogy mind a két fél a másikra hárítsa a felelősséget, szerinte a megoldást kellene közösen megtalálni. Nem a feleket hibáztatja, félreértés ne legyen, hanem a helyzetet, de ezzel együtt a feleken is múlik, hogy a helyzet jól oldódjék meg.
Stift Nándor: Biró Gyula, Sánta Áron képviselőtársa már pedzegette ezt a dolgot, miszerint a város bizonyos területein, illetve a lakótelepen vannak áldatlan állapotok. Nekik is egyébként jelezték a lakótelepről és ezúton szeretné kérni Szigeti János rendőr alezredes urat, aki jelen van a teremben, a Budaörsi Rendőrkapitányság vezetőjét, ha ők nem tudják kitalálni, mert nem olyan okosak hozzá, akkor jöjjön, keresse meg őket ezeknek az áldatlan állapotok kezelésére, illetve megszűntetésére. Tehát azt, hogy állampolgárok azért hívják fel és azért telefonálnak, mert rájuk tört a jó idő, és azért mert a fiatalok fiatalok, azért mert 22 óra után kint vannak, azért mert nincs hova menniük, azért mert ordítanak, kiabálnak, azért mert ő nem tud aludni, pihenni. Erre valami megoldást kell találni. Akkor, amikor az erkélyről kiszól valaki, hogy "fiúk, ne haragudjatok, 22 óra elmúlt, egy kicsit, ha lehet, halkabban", azok válaszolnak úgy, ahogy válaszolnak. Azt gondolja, erre valami lehetőséget vagy valami megoldást erre találni kell mindenféleképpen. Jegyző úrnak szeretné a kérdését feltenni, miszerint ismervén és hallván azt, hogy a panelprogram továbbra is folytatódni fog, a budaörsi lakótelep tekintetében kevés ház van, aki nem pályázott, vagy pályázott és nem fogadták be, és újra pályázik a panelprogramra. Kérdése a következő: az önkormányzat az elkövetkező időben, ha ilyen megkeresés érkezik, tudja-e támogatni az 1/3-ad részt?
Ha nincs több napirend előtti hozzászólás, ismerteti a két ülés között eltelt időszak eseményeit:
2011. március 26. |
Karate magyar bajnokságra került sor a sportcsarnokban. |
2011. március 30. |
BTT ülés volt Budakeszin. |
2011. április 2. |
Szintén a sportcsarnokban van egy sportvetélkedő, amely ha jól tudja, a TV2-ben lesz több alkalommal hétvégén, talán vasárnap. Ezen a vetélkedőn részt vett a Kesjár Iskola is, és továbbjutottak a fordulójukból. Egyébként fergeteges hangulat volt ezeken a rendezvényeken, teltház. Úgyhogy egyre inkább azt látja, hogy ennek a létesítménynek a jó hírét viszik és reméli, hogy ez a használatában is egyre inkább meg fog mutatkozni, mert eddig még bárkivel találkozott, bármilyen rendezvényen, bármilyen versenyen, csak pozitív visszajelzést tapasztalt. Reméli, ez a jövőben is így lesz. |
|
Több körben tárgyaltak - ez a napirenden is szerepel - a Bencés Szerzetesrend szakképzésre irányuló elképzelésről. Tisztelettel köszönti Titusz atyát, illetve Madaras Attilát, akik a rend részéről jelen vannak, és nyilván majd a napirendnél - ha úgy alakul - részt vesznek a munkájukban. Azt hiszi, talán ez a legfontosabb kérdés, talán kapcsolódik egy kicsit ahhoz, amit Stift képviselő úr feszegetett. |
2011. április 6. |
Egyeztetés intézményvezetők, szakszervezetek, közalkalmazotti tanács vezetőivel. Nevezetesen arra vonatkozóan, amelyről szintén van ma egy napirendi pontjuk, miszerint az intézményfenntartásban hogyan próbálják a kialakult helyzetet leképezve a forrásokat megmenteni annak érdekében, hogy az év elején eléggé fájdalmas csökkentéseket, közalkalmazottak, köztisztviselők tekintetében, mintegy 9%-os juttatáscsökkentést lehessen valamilyen módon legalább nem rontani, esetleg kicsit enyhíteni. Talán azokat a forrásokat bevonni, amelyeket azért veszítenek el, mert az alapfeladatokhoz normatívát nem kapnak. |
2011. április 11. |
Egyeztettek a képviselőkkel a Templom tér ügyében. |
2011. április 9. |
Judo Senior Magyar Bajnokságra sor került szintén a sportcsarnokban, amely szintén egy nagyon sikeres rendezvény volt. |
2011. április 11. |
József Attila születésnapja, a Költészet Napja. A Zeneiskola dísztermében egy nagyon szép Liszt-est keretében ünnepelt a település |
2011. április 12. |
A sportcsarnokban amatőr művészek bemutatkozására lehetőséget adó kiállítás megnyitó volt. |
2011. április 13. |
Felkeresték a görög katolikus egyház részéről, mivel ők is komoly gondban vannak a templomépítés finanszírozását illetően. Nem tudott túl sok pozitívumot mondani számukra. Legfeljebb annyit, amennyit Stift képviselő úr kérdésére is, miszerint nagyon bízik abban, hogy az a költségvetési helyzet, amely jelenleg jellemzi a települést, változni fog. Nyilvánvalóan ígéretet semmire nem tehetett, és nem tudott tenni. |
2011. április 13. |
Szintén egy hagyományos rendezvény, az egyházi iskola rendezésében húsvéti kiállítás és kézműves nap volt nagy sikerrel, rengeteg gyerekkel és igen jó kedvvel zajlott a Városházán. |
2011. április 15. |
Elkészültek a szobrok és a felszentelésére a fehérvári püspök áldásával került sor. |
2011. április 19. |
Két szépkorút köszöntöttek. Hál’ Istennek egyre többen vannak, akik megélik ezt a ’90 év feletti időt is. |
2011. április 20. |
Városi Pedagógiai Nap. |
Továbbiakban tájékoztatja a Képviselő-testületet, hogy szeptember 24-én és 25-én egy városi ünnepségre invitálják őket Bretzfeldbe, amelynek az ad aktualitást, hogy 15 évvel ezelőtt avatták fel az ottani Heimatmuseumot, vagyis a budaörsi elűzöttek emlékkiállítását, erre hívják, invitálják őket, egy busznyi vendéget szeretettel várnak. Ennek a kialakítása, hogy pontosan milyen legyen az összetétel, alapvetően függ attól, hogy a képviselők közül hányan kívánnak jelen lenni nyilván a német nemzetiségi önkormányzatot is meg kell keressék. Azt szeretné kérni mindenkitől, hogy 2 héten belül jelezzék részvételi szándékukat a polgármesteri titkárságon akár telefonon, akár írásban. Nyilván valamiféle műsorra is szükség lesz, a Lyra Dalkörből, fúvósokból pár ember, attól függően, hogyan alakul a létszám, össze kell, hogy állítsák. Ebben sem szeretné, ha feszültség lenne.
Megemlíti továbbá, hogy a Közbeszerzési Bizottság fog dönteni egy
pályázatról, amelyben már a testületnek nem nagyon lesz lehetősége szólni,
amelynek a tartalmát nem óhajtja nagyon vitatni, bár érteni sem érti: ez az
egészségügyi központra vagy egészségügyi ellátásra vonatkozó vizsgálat, melyhez
Napirendek tárgyalása:
1.)
(Az
előterjesztés a
Jelenleg miután nem sikerült megállapodásra jutni, természetesen
továbbra is fenntartja azt az álláspontját, amennyiben az általa megjelölt
személyt a képviselő-testület elfogadja, kész a jobboldal által jelölt egy vagy
akár két jelöltet is szavazásra feltenni. Nyilvánvaló, hogy a választási
eredményeknek, illetve a józanésznek, illetve a racionális munkavégzésnek a
feltételeit szeretné biztosítani, és ehhez az szükséges, hogy kompromisszum
szülessék. Ameddig pedig ez nyilván nem születik, nincs más lehetősége, mint
hogy a saját jelöltjét tegye fel szavazásra, bár tényleg és nagyon komolyan
mondja, rendkívül boldog lenne, ha a jobboldal azt mondaná, hogy elfogadva ezt,
ők meg jelölik mellé és nem csak kizárólagosan, hanem mellé az ő jelöltjüket
vagy jelöltjeiket. Ennél tovább persze nem tud elmenni. Tehát amennyiben
nincsen hozzászólás, neki nem marad más lehetősége, minthogy Biró Gyula
képviselőt jelölje alpolgármesternek.
Felteszi szavazásra a szavazatszámláló bizottság tagjainak megválasztását, amelyet a Képviselő-testület 14 igen szavazattal támogatott. (Laczik Zoltán képviselő nem tartózkodott a teremben)
116/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Szavazatszámláló Bizottság megválasztása
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete az
alpolgármester választás titkos szavazásának lebonyolításához Szavazatszámláló
Bizottságot választ, melynek elnöke: Császárné Kollár Timea, tagjai: Becz György,
Szavazási szünet
Szünet után:
Császárné Kollár Tímea: A bizottság elvégezte a munkáját, mindent rendjén
valónak talált, a leadott szavazatok száma 15 volt, érvényes 6, érvénytelen 9.
117/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Budaörs Város Önkormányzat
Képviselő-testülete - titkos szavazás alapján -
elutasította
Wittinghoff Tamás polgármester: Köszöni szépen. Akkor az eskütétel, illetve a 2.) Alpolgármester illetményének megállapítása, költségátalány szabályozása c. napirendi pont elmarad. A képviselő asszony azt mondta, mindent rendjén valónak talált. Annyiban módosítana, ez nyilván a szavazás rendjére vonatkozott. Ő a tartalmi részére vonatkozókban meg persze továbbra is az aggályait kell, hogy megfogalmazza, és kicsit a csalódottságát is, de persze talán ezen is túljutnak egyszer. Jó lenne, ha a józanész felülkerekedne e tekintetben legalábbis.
2.) Budaörs Város Önkormányzat 2010. évi költségvetésének végrehajtásáról szóló beszámoló
(Az
előterjesztés a
Ha jól látja, nincs
kérdés, észrevétel. Ha nincs hozzászólás, azt szeretné jelezni még, hogy a pénzmaradvány
felosztásánál van egy hivatali illetve
Ha nincs hozzászólás, először a rendeletről szavaznak, amely minősített többséget igényel. Felteszi szavazásra a rendeletalkotási javaslatot, amelyet a képviselő-testület 14 egyhangú igen szavazattal támogatott.
(
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testületének
15/2011. (IV.27.) ÖKT. rendelete
a 2010. évi költségvetés végrehajtásáról
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény 82. §-ában meghatározott jogkörében eljárva a 2010. évi költségvetés végrehajtásáról szóló zárszámadásról az alábbi rendeletet alkotja:
1.§
(1) Budaörs Város Önkormányzata a 2010. évi költségvetéséről szóló 1/2010. (II. 15.) ÖKT rendelete végrehajtásának
a) bevételi főösszegét az 1. számú mellékletben foglaltaknak megfelelően
19.109.381 e Ft főösszeggel
b) kiadási főösszegét a 3. számú mellékletben foglaltaknak megfelelően
17.381.382 e Ft főösszeggel hagyja jóvá.
(2) Az Önkormányzat bevételeit forrásonként az 1. számú melléklet, kiadásait jogcímenként a 3. számú melléklet tartalmazza.
(3) Az Önkormányzat önállóan működő és gazdálkodó, és
az önállóan működő intézményeinek bevételi és kiadási előirányzatának
teljesítését a 9, 10, 11, 11A., 11B,
(4) A
Kisebbségi/Nemzetiségi Önkormányzatok teljesítése a 13. sz. melléklet szerint
épült be a
2.§
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a 2010. évi költségvetés bevételeinek és kiadásainak teljesítéséről szóló beszámolóban foglaltaknak megfelelően a bevételek és kiadások különbözetét
1.727.999 e Ft
összeggel hagyja jóvá.
3.§
A felhalmozási kiadásokat és azok teljesítését 5.282.642 e Ft összegben, valamint annak célonkénti részletezését az 5. és 11. számú melléklet szerint fogadja el.
4.§
Az Önkormányzat 2010. december 31-i állapot szerinti vagyonát a 27. és 28. számú mellékletekben részletezett mérlegadatok alapján
42.317.297 e Ft-ban
állapítja meg.
5.§
A
· Német Nemzetiségi Önkormányzat 69.329 e Ft
· Görög Kisebbségi Önkormányzat 2.409 e Ft
· Örmény Nemzetiségi Önkormányzat 61 e Ft
· Ruszin Kisebbségi Önkormányzat 208 e Ft
· Román Kisebbségi Önkormányzat 1.110 e Ft
· Szlovák Kisebbségi Önkormányzat 94 e Ft
Budaörs Város Önkormányzat felügyelete alá tartozó, önállóan működő és gazdálkodó költségvetési intézmények tárgyévi helyesbített pénzmaradványát a 19. számú melléklet szerint 55.790 e Ft-ban, a módosított pénzmaradványt 92.891 e Ft-ban hagyja jóvá.
6.§
Az 2010. évi állami támogatásokkal kapcsolatos elszámolást a 21. számú melléklet szerint hagyja jóvá.
7.§
Az önállóan működő és gazdálkodó, valamint az önállóan működő intézmények létszámkeretét a 20. számú melléklet szerint hagyja jóvá.
8.§
A 2010. évi egyszerűsített beszámolót a 30. 31. és 32. számú mellékletben foglaltak szerint fogadja el.
9.§
E rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.
Budaörs, 2011. április 21.
polgármester
A rendelet teljes terjedelmében, a mellékletekkel
együtt a
118/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
A Budaörsi Roma Kisebbségi Önkormányzat 2010. évi költségvetésének végrehajtása
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a Budaörsi Roma Kisebbségi Önkormányzat a 2010. évi zárszámadását az alábbiak szerint fogadja el:
|
|
Módosított előirányzat |
|
Teljesítés |
|
Bevételek |
|
|
|
|
|
|
Állami támogatás |
0 |
e Ft |
0 |
e Ft |
|
Önkormányzati támogatás |
4 144 |
e Ft |
2 654 |
e Ft |
|
Támogatásértékű bevétel |
472 |
e Ft |
472 |
e Ft |
|
Átvett pénzeszköz |
0 |
e Ft |
0 |
e Ft |
|
Működési bevételek |
19 |
e Ft |
19 |
e Ft |
|
2009. évi pénzmaradvány |
830 |
e Ft |
830 |
e Ft |
Bevételek összesen: |
5 465 |
e Ft |
3 975 |
e Ft |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Módosított előirányzat |
|
Teljesítés |
|
Kiadások |
|
|
|
|
|
|
Személyi juttatások |
650 |
e Ft |
450 |
e Ft |
|
Munkaadókat terhelő járulékok |
358 |
e Ft |
358 |
e Ft |
|
Dologi kiadások |
4 373 |
e Ft |
3 083 |
e Ft |
|
Átadott pénzeszközök |
84 |
e Ft |
84 |
e Ft |
|
Támogatásértékű kiadások |
0 |
e Ft |
0 |
e Ft |
|
Felhalmozási kiadások |
0 |
e Ft |
0 |
e Ft |
Kiadások összesen: |
5 465 |
e Ft |
3 975 |
e Ft |
119/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Pénzmaradvány felhasználása
1.a) Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a 2010. évi pénzmaradvány alábbiak szerinti osztja fel:
Polgármesteri Hivatal tárgyévi pénzmaradványa |
e Ft-ban |
1. személyi juttatásokra és járulékaira |
63.990 |
2. dologi kiadásokra |
538.634 |
3. támogatásokra, átadott pénzeszközökre |
289.394 |
4. felhalmozási kiadásokra |
291.069 |
5. céltartalékokra |
4.189 |
6. szabad pénzmaradvány |
336.614 |
I. Módosított pénzmaradvány összesen (1-6) |
1.523.890 |
Pénzmaradványt módosító tételek |
|
7. költségvetési befizetés többlettámogatás miatt |
11.501 |
8. kiutalatlan intézményi támogatás miatt |
37.101 |
9. intézmények feladattal nem terhelt (elvont) pénzmaradványa |
21.705 |
II. Pénzmaradványt módosító tételek összesen (7-9) (+) |
70.307 |
|
1.594.197 |
- kötelezettséggel terhelt (1-5+7-8) |
1.235.878 |
- szabad pénzmaradvány (6+9) |
358.319 |
Ebből eredeti előirányzatként a 2011. évi költségvetésben tervezve |
201.536 |
|
156.783 |
|
|
Intézmények tárgyévi pénzmaradványa |
92.891 |
- intézmények kötelezettséggel terhelt pénzmaradványa |
71.186 |
- intézmények feladattal nem terhelt (elvont) pénzmaradványa |
21.705 |
Önkormányzat pénzmaradványa összesen: |
|
Kötelezettséggel terhelt tárgyévi pénzmaradvány |
1.328.769 |
Tárgyévi szabad felhasználású pénzmaradvány |
358.319 |
Pénzmaradvány mindösszesen: |
1.687.088 |
1.b) Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a 2009. évi pénzmaradvány fel nem használt részének az alábbiak szerint osztja fel: e Ft-ban
|
1.450.576 |
- dologi kiadásokra |
15.442 |
- támogatásokra, átadott pénzeszközökre |
108.161 |
- felhalmozási kiadásokra |
881.256 |
- céltartalékokra |
431.690 |
Kötelezettséggel terhelt előző évi pénzmaradvány |
1.436.549 |
Előző évi szabad felhasználású pénzmaradvány |
14.027 |
2) Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a tárgyévi szabad felhasználású pénzmaradványt (156.783 e Ft) és az előző évi szabad pénzmaradványt (14.027 e Ft), összesen 170.810 e Ft összeget az alábbiak szerint osztja fel:
Templom téri Város rehabilitáció előkészítő munkái |
20.000 |
Városi Ifjúsági Klub felújítási munkáira |
8.000 |
Általános tartalék |
142.810 |
Határidő: azonnal
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi: Pénzügyi Iroda
3.) Budaörs Város Önkormányzat 2011. évi költségvetési rendeletének módosítása
(Az
előterjesztés a
Miután nincs hozzászólás, felteszi szavazásra a rendeletalkotási javaslatot, amelyet a képviselő-testület 15 egyhangú igen szavazattal támogatott.
Budaörs Város Önkormányzatának Képviselő-testülete
16/2011. (IV.27) önkormányzati rendelete
a Budaörs Város Önkormányzat 2011. évi költségvetéséről szóló
1/2011. (II. 04.) ÖKT rendelet módosításáról
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény 65. § (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 16. § (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el.
1. §
Budaörs Város Önkormányzat 2011. évi költségvetéséről szóló 1/2011. (II. 04.) ÖKT rendelet (a továbbiakban: "R") 3. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A képviselő - testület Budaörs Város Önkormányzat 2011. évi költségvetésének
bevételi főösszegét 9 987 585 ezer forintban, azaz
Kilencmilliárd-kilencszáznyolcvanhétmillió-ötszáznyolcvanötezer forintban,
hiányát 4 260 290 ezer forintban, azaz
Négymilliárd-kétszázhatvanmillió-kétszázkilencvenezer forintban,
kiadási főösszegét 13 920 370 ezer forintban, azaz
Tizenhárommilliárd-kilencszázhúszmillió-háromszázhetvenezer forintban,
finanszírozási kiadás összegét 327 505 ezer forintban, azaz
Háromszázhuszonhétmillió-ötszázötezer forintban
állapítja meg.
2. §
A "R"
1. |
1. |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
1. |
sz. melléklete |
2. |
2. |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
2. |
sz. melléklete |
3. |
3. |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
3. |
sz. melléklete |
4. |
4. |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
4. |
sz. melléklete |
5. |
|
sz. melléklete helyébe e rendelet |
5. |
sz. melléklete |
6. |
4. b |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
6. |
sz. melléklete |
7. |
4. c |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
7. |
sz. melléklete |
8. |
4. d |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
8. |
sz. melléklete |
9. |
4. e |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
9. |
sz. melléklete |
10. |
5. |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
10. |
sz. melléklete |
11. |
6. |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
11. |
sz. melléklete |
12. |
7. |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
12. |
sz. melléklete |
13. |
8. |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
13. |
sz. melléklete |
14. |
9. |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
14. |
sz. melléklete |
15. |
9. c |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
15. |
sz. melléklete |
16. |
10. |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
16. |
sz. melléklete |
17. |
10.c |
sz. melléklete helyébe e rendelet |
17. |
sz. melléklete |
lép.
3. §
E rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba, és hatálybalépését követő napon hatályát veszti.
Budaörs, 2011. április 21.
polgármester
A rendelet teljes terjedelmében, a mellékletekkel együtt a
4.) Budaörs Város Építészeti Örökségének Helyi Védelméről szóló 28/2004.(V.25.) ÖKT. rendelet módosítása
(Az
előterjesztés a
Miután nincs hozzászólás, felteszi szavazásra a rendeletalkotási javaslatot, amelyet a képviselő-testület 14 igen, 1 tartózkodó szavazattal támogatott.
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testületének
17/2011. (IV.27.) ÖKT. rendelete a
Budaörs Város Építészeti Örökségének Helyi Védelméről szóló
28/2004. (V. 25.) ÖKT. rendelet módosításáról
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. tv. 57. § (3) biztosított feladatkörében eljárva az alábbiakat rendeli el.
1. §
Budaörs Város Építészeti Örökségének Helyi védelméről szóló 28/2004. (V.25.) ÖKT. rendelet, A Budaörs Város Építészeti Értékei című mellékletét alábbiak szerint módosítja:
Budaörs Város Építészeti Értékei :
Védett Épületek:
Károly király út 72. Hrsz 523
soráról törli, és helyette:
Budaörs Város Építészeti Értékei:
Védett Épületrészek felsorolást a:
Károly király út 72-1. Hrsz.: 523 (lakóépület kapuja)
sorral kiegészíti .
2. §
E rendelet kihirdetését követő napon lép hatályba, és a hatálybalépését követő napon hatályát veszti.
Budaörs, 2011. április 21.
polgármester
120/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Budaörs Város Építészeti Örökségének Helyi Védelméről szóló 28/2004.(V.25.) ÖKT. rendelet felülvizsgálata
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete úgy dönt, hogy a Budaörs Város Építészeti Örökségének Helyi Védelméről szóló 28/2004.(V.25.) ÖKT. rendelet felülvizsgálata 2011. december 31-ig történjen meg.
Határidő: 2011. december 31.
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi: Főépítészi Iroda
5.) A pénzbeli és természetben nyújtott szociális ellátásokról szóló 23/2004.(IV.20.) rendelet módosítása
(Az
előterjesztés a
Miután nincs hozzászólás, felteszi szavazásra a rendeletalkotási javaslatot, amelyet a képviselő-testület 15 igen szavazattal támogatott.
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testületének
18/2011. (IV.27.) önkormányzati rendelete
a pénzbeli és természetben nyújtott szociális ellátásokról szóló
23/2004. (IV. 20.) ÖKT rendelet módosításáról
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 26. §-ában, a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 18. §-ában kapott felhatalmazás alapján és a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 16. § (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
1. §
(1) A pénzbeli és természetben nyújtott szociális ellátásokról szóló 23/2004. (IV. 20.) rendelet (továbbiakban: R.) 3. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A Képviselő-testület az e rendelet 16. §-a, 28/C. §-a, 28/D. §-a, 33. § (4) bekezdése, valamint 41/B. § esetében az I. fokú hatáskört a Szociális és Egészségügyi Bizottságra (a továbbiakban: Bizottság) ruházza át."
(2) A R. 3. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) A Szt., valamint a Gyvt. rendelkezései alapján e rendelet 8. § és
35. §-ában foglalt ellátással kapcsolatos hatásköröket a
2. §
A R. 4. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"E rendelet alkalmazásában az egyes ellátási formáknál használatos fogalmak meghatározása a Szt. 4. §-a és a Gyvt. 5. § p) és q) pontja alapján történik."
3. §
(1) A R. 5. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) E rendelet által szabályozott rendszeres pénzbeli és természetbeni ellátásokra való jogosultság elbírálásához, a 19. § által szabályozott ellátás kivételével a kérelmező köteles nyilatkozni saját és családja vagyoni, jövedelmi viszonyairól, valamint köteles ezeket igazolni. A vagyoni helyzetet a Korm. Rendelet 1. sz. melléklete, a jövedelmet a (10) bekezdésben foglaltaknak megfelelően kell igazolni. Sürgős szükség esetén - ha az igénylő életkörülményei az azonnali segítséget indokolják - a támogatás bizonyítási eljárás nélkül, az igénylő nyilatkozata alapján megadható, a bizonyítékok utólagos csatolása mellett."
(2) A R. 5. § (4) bekezdése a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép: "[(4) A benyújtott igazolások, nyilatkozatok tartalmát a Hivatal ellenőrizheti:] a) megkeresi az illetékes Nemzeti Adó- és Vámhivatalt," (3) A R. 5. § (10) bekezdés a) - d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép: "[(10) A jövedelmet] a) munkabérről, gyermekágyi segélyről (GYÁS), gyermekgondozási díjról (GYED) a munkáltató által kiállított jövedelemigazolás, táppénz esetén a kifizető hely igazolása, b) vállalkozó vagy őstermelő esetén a kérelem benyújtásának hónapját közvetlenül megelőző tizenkét hónap alatt szerzett jövedelemről a Nemzeti Adó- és Vámhivatal igazolása és a tárgyévben elért jövedelemről nyilatkozat, c) álláskeresési támogatás esetén Budapest Főváros Kormányhivatal Munkaügyi Központja Budaörsi Kirendeltség (továbbiakban: Munkaügyi Központ) megállapító határozata, és az utolsó havi ellátás összegét igazoló szelvény vagy bankszámlakivonat, d) családtámogatások (gyermekgondozási segély (GYES), gyermeknevelési támogatás (GYET), családi pótlék) esetén az utolsó havi szelvény vagy bankszámlakivonat, [(a továbbiakban együttesen: jövedelemigazolás) igazolja.]" (4) A R. 5. § (10) bekezdés f) pontja helyébe a következő rendelkezés lép: "[(10) A jövedelmet] f) gyermektartásdíj esetén az utolsó havi postai feladóvevény vagy bankszámlakivonat ennek hiányában nyilatkozat, [(a továbbiakban együttesen: jövedelemigazolás) igazolja.]" (5) A R. 5. §-a a következő (15) bekezdéssel egészül ki: "(15) Átmeneti segély kamatmentes kölcsön iránti kérelemhez mellékelni kell: a) feltüntetett jövedelmekről a kérelem benyújtását megelőző havi jövedelemigazolásokat, b) az utolsó havi közüzemi számlákat, c) fennálló hiteltartozás esetén hitelintézettel kötött szerződés másolatát és a havi törlesztő részlet összegének igazolását, d) a kérelem indokául szolgáló tény, körülmény igazolását, e) a kérelem kedvező elbírálása esetén eredeti tulajdoni lapot." 4. § A R. 8. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép: "(1) Az aktív korúak ellátására, a bérpótló juttatásra, valamint a rendszeres szociális segélyre jogosultak körét, a jogosultság feltételeit és a támogatás mértékét a Szt. 33. § - 37/C. §-ai és e rendelet határozzák meg." 5. § A R. 12/B. § (3) és (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép: "(3) Az aktív korúak ellátásának megállapítására vonatkozó kérelemhez csatolni kell a (2) bekezdés a) és b) pontjában meghatározott személy esetében a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal (a továbbiakban: szakértői bizottság) munkaképesség csökkenés vagy egészségkárosodás minősítését tartalmazó, érvényes és hatályos, legalább 30%-os egészségkárosodást megállapító szakhatósági állásfoglalást. (4) A közfoglalkozást akadályozó vagy kizáró tényről való tudomásszerzést követően hivatalból indult eljárás keretében a szakértői bizottság munkaképesség csökkenés vagy egészségkárosodás minősítését tartalmazó, érvényes és hatályos, szakhatósági állásfoglalását meg kell kérni." 6. § A R. 15. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép: "A lakásfenntartási támogatás a kérelmező által megadott közüzemi szolgáltatónak (továbbiakban: szolgáltató) kerül folyósításra. A kérelmező nyilatkozatában egy szolgáltatót jelölhet meg. Amennyiben a kérelmező kérelmében a támogatás több szolgáltató felé történő utalását kéri, abban az esetben a kérelem elbírálására jogosult állapítja meg, hogy a megjelölt szolgáltatók közül mely szolgáltató felé utalja az önkormányzat a lakásfenntartási támogatást." 7. § (1) A R. 26. § (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép: "(6) A havi rendszerességgel megállapított átmeneti segélyt legfeljebb egy évre lehet megállapítani. A támogatásra való jogosultság ismételt megállapítása iránti kérelem a korábbi jogosultság időtartama alatt, annak megszűnése hónapjában is benyújtható. Ebben az esetben az új jogosultságot a korábbi jogosultság megszűnését követő hónap első napjától kell megállapítani." (2) A R. 26. §-a a következő (9) bekezdéssel egészül ki: "(9) A krízishelyzetre megállapított átmeneti segély esetében, ha a kérelmező a támogatást közüzemi költségek kifizetéséhez kéri vagy közüzemi szolgáltatónál felhalmozott tartozása van a támogatás összege a közüzemi szolgáltatóhoz kerül átutalásra." 8. § (1) A R. 27. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép: "(1) Átmeneti segély állapítható meg gyógyszertámogatásként, illetve az Egészségbiztosítás által nem vagy csak részben támogatott egészségügyi szolgáltatás költségei fedezésére azon családoknak, ahol az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének kétszeresét, egyedülélő esetében az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének háromszorosát és az eseti igazolt gyógyszerköltség az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 25%-át eléri." (2) A R. 27. § (3) bekezdés helyébe a következő rendelkezés lép: "(3) Az alkalmanként adott gyógyszer-támogatás mértéke az igazolt gyógyszer, a gyógyászati segédeszköz szükséglet és az egészségügyi szolgáltatási költség 100%-ig terjedhet, de nem haladhatja meg a 26. § (5) bekezdésben meghatározott összeget." 9. § A R. 28/C. (9) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép: "(9) A kamatmentes kölcsön elbírálása a Bizottság, a kölcsönszerződés megkötése a Polgármester hatáskörébe tartozik. A törlesztő részlet nagyságát és a futamidő hosszát a kérelmező havi jövedelmének figyelembevételével a Bizottság állapítja meg." 10. § A R. 28/D. §-a helyébe a következő rendelkezés lép: "(1) A Bizottság méltányossági hatáskörben átmeneti segélyben részesítheti azt a kérelmezőt, aki az átmeneti segély kamatmentes kölcsön jogosultsági feltételeinek nem felel meg, azonban betegség, lakhatást veszélyeztető élethelyzet, elemi csapás miatt létfenntartása veszélyeztetve van és a) családjában az egy főre jutó havi nettó jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a 200%-át meghaladja, de nem haladja meg annak 300%-át, b) egyedülélő esetén a havi jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a 300%-át meghaladja, de nem haladja meg annak 400%-át. (2) Az (1) bekezdés szerinti átmeneti segély összege - tárgyévben - nem haladhatja meg a 26. § (5) bekezdésben meghatározott összeget." |
11. §
A R. 31. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A temetési segély iránti kérelemhez mellékelni kell a temetés költségeiről a segélyt kérő vagy a vele közös háztartásban élő családtagja nevére kiállított számlák eredeti példányát, a közös háztartásban élők jövedelem igazolásait és a halotti anyakönyvi kivonat másolatát."
12. §
(1) A R. 33. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A támogatás pénzbeli, továbbá természetbeni ellátás formájában, így különösen gyermektáboroztatásként oktatási intézményhez történő utalással vagy lakhatást veszélyeztető körülmény fennállása esetén közüzemi szolgáltatóhoz történő utalással is nyújtható."
(2) A R. 33. §-a a következő (7) bekezdéssel egészül ki:
"(7) Tartósan beteg vagy fogyatékos gyermek esetén a gyermek, fejlesztéséhez, gyógyíttatásához a rendkívüli gyermekvédelmi támogatás legfeljebb a tárgyév december 31. napjáig havi rendszerességgel is megállapítható az éves keret összegéig."
13. §
(1) A R. 34. § (1) - (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A Gyvt. 148. § (5) bekezdés b) pontban biztosított normatív kedvezményen túl további 50%-os étkezési díjkedvezményt kell biztosítani,
a) rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermek és tanuló után,
b) a három vagy többgyermekes családoknál gyermekenként,
c) tartósan beteg vagy fogyatékos gyermek, tanuló után,
feltéve, hogy a b) és c) pont esetében a családban az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200%-át és a vagyoni helyzet vizsgálata során az egy főre jutó vagyon értéke nem haladja meg a 31/A. § által meghatározott értéket."
(2) Amennyiben a gyermeket gondozó családban a gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre nem jogosult és családjában az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg
a) az öregségi nyugdíj legkisebb összegének a 170%-át,
b) ha a gyermeket egyedülálló szülő vagy más törvényes képviselő gondozza az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 200%-át, feltéve hogy a vagyoni helyzet vizsgálata során az egy főre jutó vagyon értéke nem haladja meg a 31/A. § által meghatározott értéket
a gyermek, tanuló 50%-os mértékű étkezési díjkedvezményre jogosult."
(2) A R. 34. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) Az étkezési térítési díj-kedvezmény jogosultságának elbírálásához a kérelmező kötelezhető saját és családja vagyoni, jövedelmi viszonyainak és az (1) bekezdésben foglalt feltételek igazolására."
14. §
(1) E rendelet a kihirdetést követő napon lép hatályba, rendelkezéseit a folyamatban lévő ügyekben is alkalmazni kell.
(2) Ez a rendelet a hatálybalépést követő napon hatályát veszti.
(3) E rendelet hatálybalépéssel egyidejűleg hatályát veszti a R. 28. § (2) bekezdése, 33. § (6) bekezdése.
Budaörs, 2011. április 21.
polgármester |
Dr. Bocsi István sk. Jegyző |
A rendelet teljes terjedelmében, a mellékletekkel együtt a
6.) Javaslat Budaörs Város alapellátási körzeteiről szóló 17/2003.(IV.18.) ÖKT. sz. rendelet módosítására
(Az
előterjesztés a
Ismerteti a Szociális és Egészségügyi Bizottság, valamint az Ügyrendi Bizottság javaslatát. (jegyzőkönyv 2. sz. melléklete)
Miután nincs hozzászólás, felteszi szavazásra a rendeletalkotási javaslatot, amelyet a képviselő-testület 15 igen szavazattal támogatott.
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testületének
19/2011. (IV.27.) rendelete
Budaörs város alapellátási körzeteiről szóló
17/2003. (IV. 18.) rendeletének módosításáról
Budaörs Város Önkormányzatának Képviselő-testülete az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 152. § (2) bekezdésében, valamint az önálló orvosi tevékenységről szóló 2000. évi II. törvény 2. § (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 16. § (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el.
1. §
Budaörs város alapellátási körzeteiről szóló 17/2003. (IV.18.) rendeletének melléklete helyébe e rendelet melléklete lép.
2. §
E rendelet kihirdetését követő napon lép hatályba, és a hatálybalépését követő napon hatályát veszti.
Budaörs, 2011. április 21.
polgármester
A rendelet teljes terjedelmében, a mellékletekkel együtt a
7.) Városmarketing Kft. ügyvezetői álláshelyére benyújtott pályázatok elbírálása
(Az előterjesztés a
A napirendi pontot a képviselő-testület zárt ülésen tárgyalja.
A zárt ülésről külön
A zárt ülésen hozott határozatok száma:
121/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
122/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
123/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
A zárt ülés után:
123/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Városmarketing Kft. ügyvezetői álláshelyére benyújtott pályázatok elbírálása
1. Budaörs Város Önkormányzatának Képviselő-testülete az önkormányzat vagyonáról való rendelkezési jog gyakorlásának szabályairól szóló 60/2004. (X.20.) ÖKT rendelet 11. § (1) bekezdése alapján hozzájárul ahhoz, hogy a megalapítani kívánt Budaörsi Városmarketing Kft. a 2040 Budaörs, Farkasréti út 53. sz. alatti, önkormányzati tulajdonban lévő ingatlant visszavonásig székhelyéül használja.
2. Budaörs Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a megalapítandó Budaörsi Városmarketing Kft. ügyvezető munkakörének betöltésére benyújtott pályázatok közül
a) érvénytelennek nyilvánítja Fejes Lajos pályázatát, mivel nem felel meg a pályázati feltételeknek;
b) érvényesnek nyilvánítja dr. Enyedi Nagy Mihály, dr. Kőszegi Gábor, dr. Tövispataki Ferenc, Meszleny László, Papp Attila, Kiu Angéla, Zágon Krisztina, Varga Sándor pályázatát.
3. Budaörs Város Önkormányzatának Képviselő-testülete - a 65/2011. (II. 23.) ÖKT sz. határozattal kiírt pályázat alapján - a megalapítandó Budaörsi Városmarketing Kft. ügyvezető munkakörének betöltésére a gazdasági társaság tényleges megalapítása napjától határozott időre, öt évre Meszleny Lászlót választja meg.
4. Budaörs Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a megalapítandó Budaörsi Városmarketing Kft. ügyvezető munkakörének betöltésére megválasztott személy bruttó személyi alapbérét - napi 4 órás munkaviszonyban - 300.000,- Ft összegben állapítja meg.
5. Budaörs Város
Önkormányzatának Képviselő-testülete felkéri a
Felelős:
Határidő: soron következő rendes ülés
Végrehajtást végzi:
Szabó Károly: gratulál Meszleny úrnak.
Meszleny László: köszöni a bizalmat.
8.) A Budaörs Város Önkormányzat fenntartásában működő általános iskolák és óvodák fenntartói jogának átadására vonatkozó döntés előkészítése
(Az előterjesztés a
Biró Gyula: A Közoktatási, Művelődési, Ifjúsági és Sport Bizottság ülésén erről beszéltek, és Sánta Áron képviselőnek volt az a módosító javaslata, a maga részéről akkor is azt mondta, hogy el tudja fogadni, mert miért ne, csak megjegyzi, hogy ezzel nem tartanak sokkal előrébb. Egy hónappal kicsit elodázták a dolgot, de legyen így. Csak ennyit akart megjegyezni. Akkor vélhetően május 18-i testületi ülésen tudnak dönteni, és akkor valóban megtudják azt az oldalt is, amelyet Sánta képviselő úrék javasoltak.
Sánta Áron: maximálisan egyetért Polgármester úrral és Biró Gyula képviselő úrral is, egy konszenzuson és egyetértésen alapuló nagyon fontos döntés előtt állnak. Azért kért szót, hogy a társulás, mint lehetőség ne kerüljön ki ebből a döntési mechanizmusból, hiszen számos nyitott kérdés van egyébként mind a két verzióval kapcsolatban. Továbbá a tanároknak azt a verzióját sem veszik most itt elő, de hát vannak olyan hangok is, hogy minden maradjon a régiben, amely hát nem biztos, hogy tartható, de azért ezt sem söpörjék a szőnyeg alá. Minden esetre az biztos, hogy azzal semmit nem ártanak az ügynek, ha a társulásról még beszélnek egy pár hétig. Ha a jövő hónapban a végleges döntést meghozzák, akkor biztos benne, hogy a lehető legjobb megoldást, és amiben 100%-ig biztos, hogy ezt egyetértésben fogják mindannyian megtenni. Ha ez a kistérség, akkor mindannyian a kistérség mellett fognak kiállni, ha ez társulás, akkor amellett valószínűleg, hiszen racionális, ész érvek alapján és jogszabályi iránymutatások alapján is kell dönteni. Tehát itt ez nem a szubjektívumnak a világa, itt objektív tények döntik el, hogy mi a jobb, meg mi a rosszabb. Arra kér mindenkit, hogy a következő hetekben ezt szem előtt tartva próbálják meg a lehető legjobb megoldást megtalálni, és akkor egy megnyugtató, az iskoláik színvonalát maximálisan megőrző megoldásban tudnak gondolkodni úgy, hogy az továbbra is a közalkalmazottak, pedagógusok létbiztonságát, munkabiztonságát tudja megőrizni és biztosítani utalva valóban az országos bizonytalanságokra, miszerint a törvények milyen módon fognak változni.
Biró Gyula: egyetértvén azzal, amit Polgármester úr mondott, csak Filkey képviselő úr szavaihoz mondana egy-két dolgot. A bizottság többször foglalkozott ezzel a bizonyos feladatfinanszírozással és egyébként benne van a közoktatási koncepcióban is. Több-kevesebb sikerrel, azért valamennyire sikerült is megvalósítani. Biztosan vannak még benne olyan dolgok, amelyek még kihasználhatóak lennének, de ha most ez irányban is elmennek, akkor még több időt fognak veszteni. Tehát úgy gondolja, hogy erről utána lehet majd esetleg még szót ejteni. Ezt most ebből mindenképpen kihagyná. Azért az idő is szorítja őket. Ha most már ez a döntés fog megszületni, hogy akkor vizsgálják meg egyébként, hogy bármely településsel egy ilyen társulás jöjjön létre, akkor úgy gondolja, hogy ez amennyire eléje kerül és lehet véleményt mondani róla, azt kérné majd a testülettől, hogy itt azért zárják le, és akkor tényleg döntsenek, mert az idő tényleg szorítja őket.
Sánta Áron: érti a felvetéseket és biztos benne, az előző hozzászólásában is említette, hogy ebben egy közös döntés fog születni. Éppen ezért fogalmazták meg vagy javasolták a határozati javaslatban, hogy ne bezárja ezeket a kapukat, hanem lehetőséget adjon arra, hogy mindkét verziót elő lehessen készíteni. Tehát nyilvánvaló, hogy a kistérségi verzió adja magát, az igényli a legkevesebb előkészítő munkát - néz egy kicsi talán a közoktatási irodavezető asszonyra is - az igényli talán a legkevesebb feladatot. Azt kérné, hagyj maradjon ez ma így, tényleg a saját maguk, a képviselő-testület és az önkormányzat védelmében, nehogy olyanok derüljenek ki, amely miatt esetleg az lett volna a jobb megoldás. Biztos benne, hogy itt 1-2 héten belül, hiszen ebben a kérdésben az elmúlt hetekben is rendszeresen egyeztettek hivatallal, Polgármester úrral, ha azt látják 2 héten belül, hogy a társulásnak semmilyen létjogosultsága nincs, akkor testületi döntés nélkül is egyértelmű lesz mindenki számára, hogy mi az irány. A következő testületi ülésen pedig úgyis végleges döntést kell hozni, és akkor azt meg fogják tenni. Nem látja annak jelenleg semmilyen akadályát, hogy a határozati javaslat ilyen formában szülessék meg, hiszen a végleges döntést a törvényi, jogszabályi előírások alapján nem ma kell meghozni, erre még van némi idejük, amely nem sok - egyértelmű -, de az biztos, hogy a májusi testületi ülésük benne van ebben az időben. Ha most kialakulnak a következő hetekben az irányok, és erről a május középén esedékes testületi ülésen hoznak egy végleges döntést, biztos benne, hogy az egy konszenzussal meghozott döntés lesz, akkor nem ártanak senkinek azzal, ha maguknak meghagyják ezt a kiskaput, hogy ha mégis valami olyan történik, vagy azt látják, akkor még tudjanak róla beszélni. Ha ezt kihagynák belőle, akkor már hiába derülne ki bármi pozitív, mondjuk a társulásról, akkor sem tudnának róla érdemben dönteni. Szeretné kérni, hogy ez maradjon benne az határozatban.
Császárné Kollár Tímea: Polgármester úr megye ügyben mondott egy-két
szót, amelyre
Felteszi szavazásra a javaslatot, hogy szót adjon Tolner Józsefnek, amelyet a képviselő-testület 13 igen, 2 tartózkodás szavazattal támogatott.
124/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Hozzájárulás hozzászóláshoz
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete hozzájárul ahhoz, hogy Tollner József a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete városi ügyvivője a "Budaörs Város Önkormányzat fenntartásában működő általános iskolák és óvodák fenntartói jogának átadására vonatkozó döntés előkészítése" c. napirend tárgyalása során szót kapjon.
Tollner József: Tisztelt polgármester úr, képviselő-testület! Szóba került a tegnapi Pedagógiai Napon elhangzottak. Nagyon örül annak, hogy polgármester úr nem egy protokolláris megnyitót tartott, hanem tényleg a jelenlegi helyzetről beszélt a pedagógusoknak. Három dologban biztosan egyetértenek. A közoktatási törvény változásai hátrányosan érintik szerinte az egész szakmát az egész országban, de kimondottan hátrányosan érintik Budaörsöt. Egyetértenek abban is, hogy a budaörsi intézményhálózat, neveléssel-oktatással kapcsolatos munka nagyon rendben van. Azzal is egyetértenek, amelyet Polgármester úr mondott tegnap, miszerint garancia nincs, nincs igazából semmire, arra sem, hogy mi lesz az országban. Szerinte ez kiterjed arra is, hogy itt helyben sem értenek egyet ezekkel a garanciákkal, amelyek várhatóak. Nem megy bele a részletekbe, főleg amiatt, mert 2 perce van. Elmondták minden egyes fórumon, hogy mi az, amivel nem értenek egyet a fenntartóváltással kapcsolatban. Ha a képviselő-testület is így látja, hogy az intézményeik annyira jók, annyira büszke rájuk, akkor ezt édes gyermekként kellene kezelni és megtartani. Azt gondolja, ha megteszik ezeket az első lépéseket, akkor nincs megállás. Most ez vonatkozik az óvodákra, vonatkozik az általános iskolákra. Bármikor, egy hónap múlva azt mondhatja a képviselő-testület, hogy sokba kerül a gimnázium, ott is legyen valamiféle fenntartóváltás. Ha egy éve tart ez - szerinte - a trükközés, akkor egy év múlva mondhatják azt, hogy más fenntartót fognak találni az általános iskoláknak. Azokat az érveket, amelyeket Polgármester úr elmondott most, miszerint mennyire nem fogja érinteni az intézményeket, mert csak névleges lesz ez a fenntartóváltás… Ezeket nem tudja kivédeni Polgármester úr egy esetleges fenntartóváltásnál, amelyet nem kíválnak a települések, hiszen ugyanezek az érveket fogják Polgármester úrnak elmondani. Kéri a képviselő-testületet, külön kéri a képviselő-testületben lévő - ha jól tudja - 4 pedagógust, ne szavazzák meg ezt, keressék az utakat, hogy ez az intézményrendszer teljes egészben a kezükben maradjon. Nem hisznek abban, hogy minden döntés itt marad a városban, nem hisznek a garanciákban.
Miután több hozzászóló nincs, azt szeretné jelezni, csak a vagy miatt, csak amiatt, mert úgy érzi, hogy ezzel kicsit az a lehetőség, hogy rögtön elkezdik a feladatokat megoldani, ami a döntésből születik, kicsit eltolják, elodázzák és belecsúsznak a nyárba, tartózkodni fog, ha a "vagy"-al (a módosítással) szavazzák meg. Természetesen azzal, ami az előterjesztésben szerepel, és amit ő terjesztett elő, azzal persze egyetért, de csak úgy, hogy az kizárólag legyen. Azért, mert azt szeretné, hogy minél előbb tegyék ezt meg. Tudomásul veszi, ha a döntés így születik meg. Pusztán egy kicsit beszorítják magukat, ezt elfogadja, csak jelzi, hogy ne lepődjön meg senki azon, hogy akkor itt most mégis miért tartózkodnak. Ő a "…vagy intézményfenntartói társulás" miatt ebben tartózkodna, mert ebben nem nagyon lát értelmet.
Felteszi szavazásra a módosító indítványt, vagyis a vagy szövegrésszel kiegészített határozati javaslatot, amelyet a képviselő-testület 9 igen, 3 nem, 3 tartózkodó szavazattal támogatott.
Ez most azt jelenti, hogy ez a napirendi pont májusban vissza fog kerülni eléjük.
125/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
A Budaörs Város Önkormányzat fenntartásában működő általános iskolák és óvodák fenntartói jogának átadására vonatkozó döntés előkészítése
1. Budaörs
Város Önkormányzat Képviselő-testülete a költséghatékony intézményi működtetés
érdekében úgy dönt, hogy a Budaörs Város Önkormányzat által fenntartott óvodák
és tagóvodáik, valamint az általános iskolák és tagintézményeik fenntartói
jogát átadja a Budaörs
2. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete felkéri a polgármestert a kistérségi illetve intézmény fenntartási társulással való egyeztetésekre, megállapodásra, a fenntartói jog átadásához szükséges intézkedések előkészítésére, és a Képviselő-testület elé terjesztésére.
Határidő: 2011. június 30.
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi: (Közoktatási Iroda) Jegyzői Iroda
9. Szakképzés beindítása az Esze Tamás utcai iskolaépületben, illetve további elképzelésekhez elvi döntés kezdeményezése
(Az előterjesztés a
Sánta Áron: egy hosszú és örömteli egyeztetési folyamat vége ez a mai előterjesztés, talán már merheti így mondani, egy remélhetőleg még hosszabb és még gyümölcsözőbb együttműködésnek a kezdete. Személyesen neki is, mint volt bencés diáknak külön öröm, hogy egy ilyen előterjesztés itt lehet a képviselő-testület asztalán. Talán nem is ez a legfontosabb, hanem az, hogy a budaörsi közoktatásnak az amúgy is magas színvonalú rendszere egy újabb nagyon igényes és nagy múltra visszatekintő színfolttal tud majd gazdagodni itt a városban. Szeretné megköszönni a hivatal munkatársainak, Polgármester úrnak azt a nyitottságot és fogadókészséget, amellyel ebben a kérdéskörben találkoztak. Az Illyés Gimnázium igazgatójának külön köszöni az egyeztetés konstruktív légkörét, és azt hiszi, az is megerősítette őket abban, hogy a két intézmény nem egymás ellen, vagy egymás konkurenciájaként, hanem jó szimbiózisban egymásra épülve fog tudni a városban működni. Annak pedig külön örül, hogy a templom és Mindszenty Iskola környezete egy újabb egyházi létesítménnyel, iskolával fog gazdagodni. Egyébként a város számára is fontos, hogy a legrégebbi iskola épülete, az Esze Tamás utcai épület jó gazda kezébe kerülve a város kulturális, oktatási épületét fogja tudni gazdagítani. Úgyhogy nagy örömmel és nagy várakozással tekintve a közös munka elé kér mindenkit a képviselő-testület tagjai közül, hogy bízva ebben a közös munkában támogassa az előterjesztés szerinti határozati javaslatot, így a szeptemberben induló szakképzés majd a jövő szeptemberben induló középiskolai képzés a budaörsi ipari közoktatási rendszerének egyik újabb sikertörténete lehessen. Ehhez kíván a jelenlévő fenntartók számára is sok sikert és kitartó munkát.
Biró Gyula: hozzászólása nem a döntést érinti, el fogja fogadni. Egy dologra szeretné felhívni immár évek óta a tisztelt képviselő-testület figyelmét, miszerint az iskola épülettel kapcsolatban úgy a műszaki állapotával, a külső megjelenésével kapcsolatban és a mellette vásárolt telkek sorsáról egyszer le kell ülni és dönteni kell. Hogy mi lesz a döntés, teljesen mindegy, ez csak figyelemfelkeltésként ismételten elmondja most már több éven keresztül. Ezt semmiféleképpen sem lehet megkerülni. Egyébként magával az előterjesztéssel egyetért.
Wittinghoff Tamás polgármester: erre utalt ő is, ez is egy része ennek.
Felteszi szavazásra a javaslatot, amelyet a képviselő-testület 14 igen, 1 tartózkodás szavazattal támogatott.
126/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Hozzájárulás hozzászóláshoz
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete hozzájárul ahhoz, hogy Árendás Péter az Illyés Gyula Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola igazgatója, valamint a Magyar Bencés Kongregáció Pannonhalmi Főapátság által fenntartott Szent Benedek Gimnázium és Szakképző Iskola jelenlévő képviselője a "Szakképzés beindítása az Esze Tamás utcai iskolaépületben, illetve további elképzelésekhez elvi döntés kezdeményezése" c. napirend tárgyalása során szót kapjon.
Árendás Péter Illyés Gyula Gimnázium igazgatója: azért kért szót, mert igazából több összefüggésben előkerült az Illyés Gimnázium véleménye, hozzáállása ehhez a kérdéshez. Számára egy teljesen világos, - elnézést kér, teljesen triviális lesz, amit mond - hármas lépés következik most. Az első: a képviselő-testület jóváhagyott egy városi oktatási koncepciót, ebből most nem készült, de meg kell néznie, az mit ír bármelyik iskola létesítéséről, Budaörs településéről. Azt gondolja, hogy ez a középiskola telepítéséről nem igen szól ez a koncepció. Jön a második lépés: kell egy nagyon korrekt igényfelmérés, nagyon komoly hatástanulmány, hogy egy-egy iskola milyen funkciót tölthet be Budaörsön. Jön a harmadik lépés: az dől el ebből a felmérésből, értékelésből, hogy igenis helyénvaló, nagyon fontos színfolt lenne, meg kell lépni az iskolaalapítást. Akkor akármilyen személyi feltételek mellett, bárki van az Illyésben, bárki van a Szent Benedek Iskolában, mivel egyedüli elvárható és kötelező hozzáállás mindenkinek a részéről, szerinte nagyon korrekt kooperáció, ott segíteni egymást, ha ez tényleg létrejön, akkor nincs más út, nincs más értelmes és okos út, mint a nagyon korrekt kooperáció. Ő is beszélt a bencéseknek a delegációjával, igazából korrektséget tapasztalt eddig, reméli, így lesz a jövőben is.
Hardi Titusz iskolaigazgató: annyit mondana, hogy azt hiszi, a múltjuk kötelezi őket, tehát az a korrektség, amelyről szó volt, ahhoz tartani fogják magukat. Ahová hívják őket, oda szívesen mennek, de erőszakkal soha bencések nem mentek ezer éven át, most sem fogják ezt megváltoztatni.
Wittinghoff Tamás polgármester: Felteszi szavazásra az előterjesztés szerinti határozati javaslat 4 pontját, amelyet a képviselő-testület 14 igen, 1 tartózkodás szavazattal támogatott.
127/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Szakképzés beindítása az Esze Tamás utcai iskolaépületben, illetve további elképzelésekhez elvi döntés kezdeményezése
1. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete támogatja a Magyar Bencés Kongregáció Pannonhalmi Főapátság által fenntartott Szent Benedek Gimnázium és Szakképző Iskola szakképzési programjának beindítását 2011/2012-es tanévtől az Esze Tamás utcai iskolaépületben.
2. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete - a szakképzés beindításához - támogatja az Esze Tamás utcai iskolaépület használatba vett helyiségeinek bérbeadását.
3. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete felkéri a Polgármestert a bérleti szerződés-tervezetét terjessze a szakbizottságok elé véleményezésre.
4. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete szándéknyilatkozatot tesz, hogy amennyiben a szakképzés sikeresen beindul Budaörsön a Szent Benedek Gimnázium és Szakképző Iskola szervezésében, továbbá a szakközépiskolai igényfelmérés azt alátámasztja, illetve a 2012/2013-as tanév felvételi jelentkezések igazolják, a Szent Benedek Gimnázium és Szakképző Iskola tagintézményének felmenő rendszerben történő beindításhoz hosszabb távra bérleti szerződést köt az intézmény fenntartójával, a Magyar Bencés Kongregáció Pannonhalmi Főapátságával.
Határidők:
bérleti szerződés véleményezése: 2011. júniusi bizottsági ülések
hosszabb távú együttműködés előkészítése: 2012. március
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi: Közoktatási Iroda
(Az előterjesztés a
Wittinghoff Tamás polgármester: Ismerteti a Településfejlesztési és Vagyongazdálkodási Bizottság javaslatát. (jegyzőkönyv 2. sz. melléklete)
Köszönti Szigeti János rendőrkapitány urat. Azt szeretné kérni vagy kérdezni, kíván-e kapitány úr a leírtakhoz képest és a bizottsági ülésen megtárgyaltakhoz képest esetleg valamit hozzátenni, vagy maradjanak-e abban, hogy a kérdésekre válaszolnak? A kérdésekre válaszol.
Császárné Kollár Timea: a beszámoló zömmel statisztikai adatokat tartalmaz, tehát ebbe belemenni igazából nincs értelme. Amit meg szeretne kérdezni, tudja, hogy igazából nagyon kevés rendőr jut itt a környéken is és Budaörsön is egy állampolgárra. Ha jól sejti, akkor 2352 főre jut egy rendőr. Ez mérhetetlenül kevés. A mai nap során is felmerült már hajléktalan, buszmegálló, egyéb kérdésekben hogy ez így nem tartható. Valamint Budaörs geológiai és településszerkezeti sajátosságaiból adódóan vannak olyan körzetek, amelyek messze esznek a főúttól, messze esnek a városközponttól, és gyakorlatilag nincs rendőr. Reményét fejezi ki, hogy ez valamilyen módon a jövőben ez a szám növekedni tud. Ha nem, akkor a most létező polgárőrökkel és az esetleg majd megalakulandó polgárőrökkel úgy gondolja, hogy az együttműködés elvárható akár Törökugrató, Frankhegy, Kamaraerdő, bármilyen területről beszélnek. El fogja fogadni, mert statisztikai adatokat tartalmaz, de szeretné erre felhívni a figyelmet. Példának említi, hogy körzeti megbízottakkal is lehetne erősíteni ezt a munkát.
Wittinghoff Tamás polgármester: hát ez igazából észrevétel volt, nem kérdés. Akkor kiegészíti, mert a problémát ezt még inkább súlyosbítja: ráadásul Budaörsön számos olyan létesítmény van - az áruházakra gondol - ahol nagyszámú olyan bűnelkövetés merül fel, amely elvonja az erőket. De hát kapitány úr beszámolói nemcsak az itten ülésen, hanem az állomány előtt, illetve a főkapitány úr előtt, akinek a személye most éppen változott elég furcsa körülmények között. Szóval ő számos beszámolót meghallgatott, és hát évtizedes múltja van annak a problémakörnek, hogy bizony az 1 rendőrre jutó lakosok száma meglehetősen nagy, a megyéjükben a legmagasabb. Azt, hogy lehet ezt kezelni, ezt nem tudja. Erre Ámos Sándor igyekezett erőfeszítéseket tenni, reméli, az utódja is ezt fogja tenni.
Biró Gyula: amikor a bizottság a beszámolóval kapcsolatosan meghallgatta kapitány urat, akkor említette, hogy 30 rendőr hiányzik perpillanat innen a kapitányságról. Végiggondolta, hogy a most meghozandó törvények hihetetlen vonzóvá teszik a rendőri pályát, tehát feltételezi, hogy nem 30 fog legközelebb hiányozni, hanem 200.
Wittinghoff Tamás polgármester: hát erről ő is hosszasan tudna beszélni, de nem teszi több oknál fogva sem. Miután hozzászóló ráadásul nincs, akkor ez lesz a legerősebb érv számára, hogy szavazzanak.
Felteszi szavazásra az előterjesztés szerinti határozati javaslatot, amelyet a képviselő-testület 14 igen szavazattal támogatott.
(
128/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
A Budaörsi Rendőrkapitányság 2010. évi beszámolója
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a Budaörsi Rendőrkapitány 2010. évi - az előterjesztés melléklete szerinti - beszámolóját Budaörs város közbiztonsági helyzetéről elfogadja.
11.) A Budaörsi Rendőrkapitányság kérelme a költségvetésben biztosított támogatásuk felosztására
(Az előterjesztés a
129/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
A Budaörsi Rendőrkapitányság kérelme a költségvetésben biztosított támogatásuk felosztására
1. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a Budaörsi Rendőrkapitányság 2011. január-március havi objektumőrzésére 1.302.000 Ft-ot biztosít a Budaörs Város 2011. évi költségvetéséről szóló 1/2011. (II. 04.) ÖKT sz. rendelet 6. sz. melléklet, Működési célú támogatásértékű kiadások és átadott pénzeszközök, 11. rendőrség működésének támogatása keret terhére.
2. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete felkéri a polgármestert, hogy az erről szóló támogatási szerződést a Budaörs Város Nyugalmáért Közalapítvánnyal kösse meg.
Határidő: 2011. május 20. (szerződés megkötése és az utalás)
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi:
12.) Együttműködési megállapodás megkötése a Pest Megyei Rendőr-főkapitánysággal
(Az előterjesztés a
Wittinghoff Tamás polgármester: Ismerteti a Településfejlesztési és Vagyongazdálkodási Bizottság javaslatát. (jegyzőkönyv 2. sz. melléklete)
Miután nincs hozzászólás, felteszi szavazásra az előterjesztés szerinti határozati javaslatot, amelyet a képviselő-testület 15 igenszavazattal támogatott.
130/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Együttműködési megállapodás megkötése a Pest Megyei Rendőr-főkapitánysággal
1. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a Pest Megyei Rendőr-főkapitánysággal kötendő, az előterjesztés mellékletét képező együttműködési keret-megállapodást a 2011. évre jóváhagyja.
2. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete felhatalmazza a polgármestert a 2011. évi együttműködési megállapodás aláírására.
Határidő: 2011. május 20. (az együttműködési keret-megállapodás aláírására)
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi:
13.) A
(Az előterjesztés a
Biró Gyula: miután a Településfejlesztési és Vagyongazdálkodási Bizottság ülésén erről beszéltek, akkor a frakcióvezető úr nem volt ennyire biztos abban, hogy megszavazza. Ismervén a tevékenységét a polgárőr egyesületnek, azt javasolná, hogy - az előző alkalommal tárgyalták a tevékenységi körüket - ne az Auchan parkolóban járőrözzenek. Van az Auchan parkolóban saját őr, járőrözzenek itt a lakótelepen és a környékén. Egyszer egyébként azt mondták, hogy semmi kifogásuk nincs a dolog ellen, persze azóta nem látták őket még véletlenül sem. Ha már megkapták azt az összeget, amelyet szerinte egyelten egy egyesület nem kapott meg, merthogy azt mondták, megszorítások vannak, ők megkapták, sőt a háromszorosát, úgy gondolja, akkor szeretnék látni is őket, ha már a képviselő-testület - az előbbi felszólalásból tudja - hogy meg fogja szavazni.
Császárné Kollár Tímea: a legutolsó mondattal kezdené akkor, igen, ezt az információt nagyjából mindenki tudja, hogy Polgármester úr kapott egy ilyen tartalmú levelet. Viszont ezt a levelet, mint képviselő nem látta. Azt sem mondja, hogy ehhez joga van, de elég nehéz úgy dönteni, hogy ezt a levelet az ember nem olvasta. A másik dologra visszatérve, épp Polgármester úr utalt rá nem túl régen a mai nap során, miszerint mekkora az aránya az itt elkövetett bűncselekményeknek az autópálya mentén elhelyezkedő áruházakban: 41% amennyiben nem csal az emlékezete. Tehát úgy gondolja, hogy ott bármilyen jelenlét mindenképpen indokolt. A kezében tartja a Budaörsi Rendőrkapitányság Közrendvédelmi Osztálya vezetőjének, Medveczky Zsolt úrnak a levelét, illetve tulajdonképpen ez egy megállapodás a polgárőr egyesülettel. Ez 2010. december 1-jétől 2011. január 1-jéig, egy hónap tartalomra szól. A lényeg, amelyet fel szeretne belőle olvasni: "Fentebb említett időszakokban 2-2 fő polgárőr, 1-1 db személygépkocsival mozgó, illetve gyalogos, figyelő szolgálatot fog ellátni az M1-M7-es autópálya közös szakasza mentén elhelyezkedő áruházak parkolóiban, illetve az épületeken belüli folyosókon." A Közrendvédelmi Osztály állapodott meg a polgárőrséggel, - kéri alezredes urat, javítsa ki, ha téved - úgy gondolja, ha ők megállapodtak a rendőrséggel, hogy együttműködnek, megállapodtak, hogy a borzalmasan bűnözésveszélyes multik területén, parkolókban, bent, magában az áruházban együttműködnek és jöjjenek a polgárőrök, akkor tényleg nem érti, miért nem lehetnek ott a polgárőrök.
Wittinghoff Tamás polgármester: továbbra is azt mondja, hosszasan vitatkozhatnak arról, hol legyenek a polgárőrök, hol ne legyenek a polgárőrök. Azon az állásponton van, ha közpénzből finanszírozzák egy adott területhez kapcsolódó polgárőri tevékenységet, az azon a területen végezze a tevékenységét, legyen együttműködési szerződése a rendőrséggel és ne lépje túl a hatáskörét, tartsa meg a jogszabályokat. Amely pedig az előterjesztésben erről le van írva, nagyon pontos és precíz, - gyorsan megnézte - és abból minden kiderül. Ha képviselő asszony szerette volna ezt a levelet megnézni, megtehette volna.
Biró Gyula:
Wittinghoff Tamás polgármester: több hozzászólás nincs. Úgy látja, hogy a határozati javaslatot a képviselő-testület el fogja utasítani, ezt nagy tisztelettel tudomásul veszi. Azt, amit úgy érzett, hogy a törvények és jogszabályok számára előírnak, megtette, az érvek elhangzottak.
Felteszi szavazásra az előterjesztés szerinti határozati javaslatot, amelyet a képviselő-testület 6 igen, 3 nem, 6 tartózkodás szavazattal elutasított.
131/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
A
14. Tájékoztató Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testület felügyelete alá tartozó intézmények 2010. évi költségvetési beszámolójával kapcsolatban
(Az előterjesztés a
Wittinghoff Tamás polgármester: az előterjesztéshez képest egy kiegészítő javaslat született, amely egy kicsit nyomatékosítja az intézmények felé a jogszabályokban foglalt előírások tiszteletben tartását, illetve azok megtartását.
Ha nincs hozzászóló, felteszi szavazásra ezzel a kiegészítéssel együtt a határozati javaslatot, amelyet a képviselő-testület 13 igen, 2 tartózkodó szavazattal támogatott.
132/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Tájékoztató Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testület felügyelete alá tartozó intézmények 2010. évi költségvetési beszámolójával kapcsolatban
1. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő - testülete az önkormányzati intézmények 2010. évi beszámolójával kapcsolatos tájékoztatót elfogadja.
2. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete nyomatékosan felhívja az önkormányzati fenntartásban működő intézmények vezetőinek figyelmét a 2011. évi költségvetés végrehajtása során a jogszabályokban foglalt előírások maradéktalan megtartására.
Határidő: azonnal,
Felelős: Polgármester,
Végrehajtást végzi: Pénzügyi Iroda
15. Budaörs Város Gazdasági Programja
(Az
előterjesztés a
Wittinghoff Tamás polgármester: Azt a jelzést kapta az egyeztetés kapcsán, hogy a jobboldali képviselők ezt nem fogják elfogadni. Ezt tudomásul veszi, vitatkozni sem nagyon tud vele, de ha egy törvény előírt számára egy kötelezettséget, neki annak eleget kell tennie. Ha valaki elolvasta az anyagot, az első oldalai hosszasan arról beszélnek, és értekeznek, hogy ilyen körülmények között miért nincs nagyon értelme gazdasági programot alkotni. De ha a polgármester feladata, hogy gazdasági programot terjesszen a testület elé, akkor neki ezt kötelezően el kell végeznie. Ő is úgy gondolja, hogy ma Magyarországon aki meg tudja mondani, hogy egy településen, ideértve akár Budaörsöt is, a jövő évben a település gazdálkodásának megalapozását hogyan tudják, milyen számok, bevételek alapján, milyen intézményi fenntartás alapján , hogy ezt hogy tudják megalapozni, attól venne néhány oktatási órát. Ő meg fogja szavazni, senkit ne lepjen meg.
Laczik Zoltán: Önkormányzati szinten ő sosem volt olyan helyzetben, hogy nagy, hosszú távú gazdasági programot készíthessen, de kicsiben, céges szinten volt alkalma ilyen munkákban részt venni. Jelenleg - azt gondolja közgazdász szemmel nézve -, hogy egy önkormányzat gazdasági prognózisa elkészítéséhez olyan alapvető igazodási pontok hiányoznak, amelyek ismerete nélkül egy ilyen prognózis nem készíthető el. Például nem tudják, hogy az önkormányzatoknál maradnak-e az iparűzési adóbevételek. Márpedig Budaörs 14 milliárd főösszegű költségvetésének mintegy felét teszi ki ezek az adóbevételek. Ez akkora összeg, hogy már egymagában lehetetlenné teszi a prognóziskészítést. Ha viszont van egy kötelezettsége az önkormányzatnak, hogy ezt meg kell csinálni, akkor aligha tehet mást, minthogy azt mondja, hogy leírja azt, hogy ezek és ezek a bizonytalansági tényezők, de muszáj megtennie, mert törvényi kötelezettsége van, nagyjából ez a prognózis. Mást nem tehet.
133/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Budaörs Város Gazdasági Programja
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete elutasította az előterjesztés mellékletét képező 2011-2016. évekre szóló Gazdasági Programot.
16. Tájékoztatás a kerékpárúton végzett közlekedésbiztonsági audit eredményéről
(Az előterjesztés a
Czuczor Gergely: Apró észrevételt tenne. Tegnap kipróbálta személyesen is a kerékpárutat a Baross utcában, és nagyon kellemesen csalatkozott benne, mert 5 perc alatt be lehetett érni a főtértől a Törökugrató lábáig. Van viszont egy neuralgikus pont, amire felhívná a figyelmét a vonatkozó felelősöknek, hogy a Széles utcán átívelő kisebb híd - érti, hogy miért lett oszlopokkal korlátozva, hogy ne menjen rá autó, - csak a probléma az, hogy benne van a biciklisáv közepén. Nem a sávvonalra tették az oszlopot, hanem a bicikliút közepébe, ráadásul úgy, hogy mind a két sávban van egy-egy, úgyhogy ha ott valaki szembetalálkozik egy kerékpárossal, vagy megáll, vagy összetalálkozva egyéb félreértésekre is sor kerülhet. Kérné szépen, hogy ezen javítsanak.
Wittinghoff Tamás polgármester: Köszöni, ezt meg fogják nézni. Volt számos észrevétel, de a gyakorlatban jönnek elő a hibák. Több hozzászólás híján kéri a szavazatokat.
A Képviselő-testület 14 igen, 1 tartózkodó szavazattal elfogadta a határozati javaslatot.
134/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Tájékoztatás a kerékpárúton végzett közlekedésbiztonsági audit eredményéről
1.) Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete az előterjesztésben és a szakértői véleményben foglaltak alapján, tudomásul veszi a közlekedésbiztonsági audit eredményét, és az abban javasolt beavatkozásokat a Baross utca - Stefánia utca csomópontban javasolt nyomvonal módosítás kivételével jóváhagyja, és felkéri a Polgármesteri Hivatalt azok elvégeztetésére.
2.) Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete az előterjesztésben és a szakértői véleményben foglaltak alapján nem hagyja jóvá a pirosra színezett aszfalt kopóréteg alkalmazását
3.) Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete úgy dönt, hogy gyalogosforgalomtól nem elválasztott közös kerékpárút kerüljön kialakításra.
Határidő: folyamatos
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi: Polgármesteri Hivatal
17. Újabb buszmegálló helyek kijelölése
(Az előterjesztés a
A Képviselő-testület 14 igen, 1 tartózkodással elfogadta a határozati javaslatot.
135/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Újabb buszmegálló helyek kijelölése
1.) Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete nem hagyja jóvá a Farkasréti út 110. szám előtt kijelölt megállóhely áthelyezését a Farkasréti út - Fém utca csomópont közelébe, egy arra műszakilag alkalmas helyre.
2.) Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete nem hagyja jóvá az Aradi utcában újabb megállóhely kialakítását.
Határidő: folyamatos
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi: Városépítési Iroda
18. Budaörs, Szabadság út 36. sz. alatti, 2047 hrsz-ú ingatlan 13740/20580 arányú tulajdoni hányadrészére vonatkozó elővásárlási jogról történő nyilatkozat
(Az előterjesztés a
A Képviselő-testület 15 egyhangú igen szavazattal elfogadta a határozati javaslatot.
136/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Budaörs, Szabadság út 36. sz. alatti, 2047 hrsz-ú ingatlan 13740/20580 arányú tulajdoni hányadrészére vonatkozó elővásárlási jogról történő nyilatkozat
Wittinghoff Tamás polgármester: Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete nem él az elővásárlás jogával a Budaörs, Szabadság út 36. szám alatti, 2047 helyrajzi számú ingatlanból, Suskó Jánosné tulajdonában álló 13740/20580 tulajdoni hányadra, az előterjesztés mellékletét képező, 2011. március 23-án kelt ingatlan adásvételi szerződésben megjelölt 43.000.000,-Ft vételáron.
Határidő: értesítés azonnal
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi: Városépítési Iroda
19. Budaörs, Szabadság út 14. sz. alatti ingatlanra vonatkozó bérleti szerződés módosítása
(Az előterjesztés a
A Képviselő-testület 15 egyhangú igen szavazattal elfogadta a határozati javaslatot.
137/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Budaörs, Szabadság út 14. sz. alatti ingatlanra vonatkozó bérleti szerződés módosítása
1.
Budaörs
Város Önkormányzat Képviselő-testülete hozzájárul ahhoz, hogy a Budaörs,
Szabadság út 14. szám alatti 2071/2/A/10 helyrajzi számú "üzlethelység"
megnevezésű ingatlant az ELMŰ-ÉMÁSZ Ügyfélszolgálati Kft. visszamenőlegesen
2011. április 8. napjától a Fővárosi Gázművek Zrt-nek albérletbe adja oly
módon, hogy az albérletbe adott helyiség bérleti díja nem haladhatja meg BTG
2.
Budaörs
Város Önkormányzat Képviselő-testülete hozzájárul a BTG
Határidő: 2011. május 31.
Felelős: Polgármester,
Végrehajtást végzi: Városépítési Iroda
20. Budaörs, Kismartoni út 45. sz. alatt működő gyógyszertár bérleti szerződésének közös megegyezéssel történő felmondása és az önkormányzat i üzlethelyiség bérbeadás útján történő hasznosítása
(Az előterjesztés a
Császárné Kollár Tímea: Nincs nagy problémája ezzel, csak megkérdezné
A képviselő-testület 14 igen, 1 tartózkodással fogadta el a határozati javaslatot.
138/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Budaörs, Kismartoni út 45. sz. alatt működő gyógyszertár bérleti szerződésének közös megegyezéssel történő felmondása és az önkormányzati helyiség hasznosítása
1.) Budaörs
Város Önkormányzat Képviselő-testülete 2011. május 1-i határidővel
a dr.
2.)
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a Budaörs, Kismartoni út 45.
szám alatti 3567/1 hrsz-ú
Határidő: 2011. július 31.
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi: Városépítési Iroda
21. Az 1. sz. Általános Iskola képzőművészeti alkotás pályázata
(Az előterjesztés a
Ezért ő először a "vagy" előttit teszi fel szavazásra, és ha az nem kap többséget, akkor ezt követően a "vagy" utánit.
A "vagy" előtti az az, hogy a zöld falat kihirdetik győztesnek. Aki ezzel ért egyet, az szavaz igennel, kéri a szavazatokat. A Képviselő-testület 2 igen, 1 nem, 12 tartózkodás mellett elutasította a határozati javaslatot.
Ezután a "vagy" utániról döntenek, vagyis hogy a pályázatot eredménytelennek minősítik, és a Lektorátus pedig nem jogosult a teljes megbízási díjra. A KMISB 0 %-ot javasolt. Ezt teszi fel szavazásra, melyet a Képviselő-testület 10 igen, 1 nem, 4 tartózkodó szavazattal elfogadott.
139/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Az 1. sz. Általános Iskola képzőművészeti alkotás pályázata
A Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete az 1. sz. Általános Iskola aulájának falára kiírt pályázatot eredménytelennek minősíti. Ennek megfelelően a pályázók adatait tartalmazó zárt borítékok felbontása után az eredménytelenségről értesíteni kell a pályázókat. Ebben az esetben a Lektorátus nem jogosult a teljes megbízási díjra, annak 0 %-ának kifizetését fogadja el.
Felelős: Polgármester
Határidő: folyamatos
Végrehajtást végi:
(Az előterjesztés a
Hozzászólás nincs, felteszi szavazásra a javaslatot a módosítással.
A Képviselő-testület 15 egyhangú igen szavazattal elfogadta a határozati javaslatot.
140/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
A BTT Szociális és Gyermekjóléti Központ elhelyezésére szolgáló épület bérleti szerződése
1. A Képviselő-testület a Budaörs, Szivárvány u.
2. A Képviselő-testület felkéri a polgármestert a mellékelt szerződésmódosítás aláírására.
3. Felkéri a polgármestert, hogy vizsgáltassa meg, hogyan lehetne a működést megoldani a három jelzett helyszín helyett két helyszínen.
Határidő: azonnal
Felelős: Polgármester
Végrehajtást
végzi: Polgármester i
Kabinet
(Az előterjesztés a
Az előterjesztést 11 egyhangú szavazattal támogatta a KMISB. Hozzászólás nincs kérdezi a testületet, aki elfogadja a határozati javaslatot, az szavaz igennel.
A Képviselő-testület 15 egyhangú igen szavazattal elfogadta a határozati javaslatot.
141/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
A
1. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete
jóváhagyja a
2. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete felkéri a Polgármestert, hogy a 2011. évi költségvetési rendelet módosítását a Képviselő-testület soron következő ülésére terjessze be.
Határidő: a költségvetési rendelet soron következő módosítása
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi: Pénzügyi Iroda
Közoktatási Iroda
24. Helyi kiadványok támogatása pályázat kiírás
(Az előterjesztés a
A Képviselő-testület 15 egyhangú igen szavazattal elfogadta a határozati javaslatot.
142/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Helyi kiadványok támogatása pályázat kiírás
1. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete jóváhagyja a helyi kiadványok támogatásának, a melléklet szerinti 2011. évi pályázati kiírását az alábbi módosításokkal:
· a pályázati kiírásban szerepeljen az elektronikus megjelenés (digitális adathordozó)
· a pályázati felhívás 5.2. Szükséges saját forrás, önerő mértéke c. pontja egészüljön ki azzal, hogy "legalább" 30% pályázati önerő.
Határidő: a felhívás közzétételére (azonnal)
2011. május 31. (a pályázatok beérkezésének végső határideje)
2011. június 30. (a pályázatok elbírálására)
Felelős: polgármester
Közoktatási, Művelődési, Ifjúsági és Sport Bizottság elnöke (pályázatok elbírálása)
A végrehajtást végzi: Polgármesteri Kabinet
25. Társadalmi szervezetek (egyesületek és alapítványok) 2011. évben benyújtott pályázatainak elbírálása
(Az előterjesztés a
Ezzel a módosítással teszi fel szavazásra a javaslatot, melyet a Képviselő-testület 15 egyhangú igen szavazattal elfogadott.
143/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Társadalmi szervezetek (egyesületek és alapítványok) 2011. évben benyújtott pályázatainak elbírálása
1. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete - a Közoktatási és
Művelődési Bizottság javaslata alapján - a
|
ALAPÍTVÁNY |
Pályázati téma |
Kért összeg (Ft) |
Elfogadott összeg (Ft) |
1 |
|
Működési költségek |
150 000 |
50 000 |
1 |
|
Nyílt nap- a mentőállomáson |
90 000 |
90 000 |
1 |
|
Szakmai továbbképzés |
100 000 |
50 000 |
2 |
Budaörs Szabadság úti Vackor Óvoda Óvodásaiért Alapítvány |
Működési költségek |
150 000 |
50 000 |
2 |
Budaörs Szabadság úti Vackor Óvoda Óvodásaiért Alapítvány |
Kirándulás |
320 000 |
100 000 |
3 |
Budaörsi Cseperedő Óvodás Gyermekekért Alapítvány |
Játszóházak |
70 000 |
0 |
3 |
Budaörsi Cseperedő Óvodás Gyermekekért Alapítvány |
Bolhapiac- családi program |
10 000 |
0 |
3 |
Budaörsi Cseperedő Óvodás Gyermekekért Alapítvány |
Termésköszöntő egész hetes őszi program |
150 000 |
120 000 |
3 |
Budaörsi Cseperedő Óvodás Gyermekekért Alapítvány |
Márton nap-családi program |
35 000 |
35 000 |
3 |
Budaörsi Cseperedő Óvodás Gyermekekért Alapítvány |
Majális program |
70 000 |
35 000 |
4 |
|
Üvegfestő klub |
300 000 |
100 000 |
4 |
|
Pillantás fotókör |
390 000 |
100 000 |
4 |
|
Foltvarró szakkör |
340 000 |
100 000 |
4 |
|
Kabala színjátszó csop |
200 000 |
100 000 |
4 |
|
Filmklub |
200 000 |
50 000 |
4 |
|
Kreatívok szakkör |
260 000 |
100 000 |
4 |
|
Zengő 7 zenei rendezvény |
200 000 |
0 |
4 |
|
Mozgasd meg magad |
160 000 |
50 000 |
4 |
|
Ügyes ujjak kézműves szakkör |
100 000 |
50 000 |
4 |
|
Grafikai kör |
290 000 |
100 000 |
4 |
|
Lurkó bábcsoport |
200 000 |
100 000 |
4 |
|
Kósza túra |
100 000 |
0 |
4 |
|
Stáb szakkör |
250 000 |
50 000 |
4 |
|
Cultur klub |
200 000 |
0 |
4 |
|
Modellező szakkör |
140 000 |
100 000 |
5 |
Erős Várunk Alapítvány |
Idegen nyelvi ifjúsági táborok |
300 000 |
200 000 |
5 |
Erős Várunk Alapítvány |
Édenkert keresztény művészeti nap |
150 000 |
150 000 |
5 |
Erős Várunk Alapítvány |
Hagyományőrző kézműves kör |
100 000 |
100 000 |
5 |
Erős Várunk Alapítvány |
Családos tábor |
450 000 |
200 000 |
6 |
Goldtimer Alapítvány |
működési költségek |
150 000 |
50 000 |
6 |
Goldtimer Alapítvány |
Cimbora vitorlázógép felújítása |
838 510 |
600 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Logikus látásmód |
60 000 |
0 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Ügyes Kezek Szakkör |
150 000 |
50 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Őszi Vigasság program |
90 000 |
30 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Művészeti kavalkád program |
60 000 |
20 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Szabadtéri főzőverseny |
170 000 |
30 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Vitamin nap |
140 000 |
30 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Természet- és múzeumjárók szakkör |
210 000 |
50 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Okoska szakkör |
190 000 |
50 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Tavasz kórus program |
100 000 |
50 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Szülők iskolája programsorozat |
189 000 |
0 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Természetvédelmi projekt |
135 000 |
50 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
|
230 000 |
50 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Játékos foglalkozás leendő elsősöknek |
40 000 |
0 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Gyermeknap |
70 000 |
20 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Dráma szakkör |
90 000 |
50 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Kis kertészek szakkör |
315 000 |
50 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Szakály Mátyás Regionális Kórustalálkozó |
150 000 |
50 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Irodalmi zsongás program |
100 000 |
0 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Legyél Te is könyvmoly |
150 000 |
50 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Tarka-barka délutánok szakkör |
100 000 |
0 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Karácsonyi vásár program |
35 000 |
0 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Mikulás és nyuszikereső vetélkedő |
75 000 |
30 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Témahét a napköziben projekt |
100 000 |
0 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Udvari társasjátékok - tárgyi eszközbeszerzés |
55 000 |
0 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Számítástechnikai szakkör kirándulás |
170 000 |
0 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Nyári tábor |
300 000 |
240 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Hagyományőrző szabadidős programok |
400 000 |
50 000 |
7 |
Gyermekeinkért Közösen Alapítvány |
Színházjáró szakkör |
400 000 |
50 000 |
8 |
Halmay Gyermek és Családsegítő Alapítvány |
Működési költség |
150 000 |
50 000 |
8 |
Halmay Gyermek és Családsegítő Alapítvány |
Budaörsi Diákszínpad fesztivál fellépés |
100 000 |
0 |
8 |
Halmay Gyermek és Családsegítő Alapítvány |
Színpadi bemutatók és előadások Budaörsön |
350 000 |
250 000 |
8 |
Halmay Gyermek és Családsegítő Alapítvány |
Budaörsi Diákszínpad nyári táborok |
90 000 |
0 |
9 |
Illyés Gimnázium Alapítvány |
működési költségek |
150 000 |
50 000 |
9 |
Illyés Gimnázium Alapítvány |
Vándortábor |
198 000 |
80 000 |
9 |
Illyés Gimnázium Alapítvány |
Gólyatábor |
400 000 |
200 000 |
9 |
Illyés Gimnázium Alapítvány |
Tehetséggondozó matematika tábor |
150 000 |
100 000 |
9 |
Illyés Gimnázium Alapítvány |
Kulúrák közötti komm.a Kárpát-medencében projekt |
250 000 |
200 000 |
9 |
Illyés Gimnázium Alapítvány |
Angol-Dráma szakkör |
60 000 |
60 000 |
10 |
Írisz Alapítvány |
Alsós tábor - Szigetköz |
180 000 |
90 000 |
10 |
Írisz Alapítvány |
Ifjú természettudósok klubja szakkör |
300 000 |
200 000 |
10 |
Írisz Alapítvány |
Nemzeti kincsőrzők társasága |
200 000 |
150 000 |
10 |
Írisz Alapítvány |
Néptánc-gyermekjáték szakkör |
150 000 |
100 000 |
10 |
Írisz Alapítvány |
Nyári kerékpártúra Dunántúli dombság |
300 000 |
120 000 |
10 |
Írisz Alapítvány |
Nyári szabadidős képzőműv.sport tábor Zamárdi |
190 000 |
120 000 |
10 |
Írisz Alapítvány |
Rajz -kézműves szakkör |
400 000 |
110 000 |
10 |
Írisz Alapítvány |
Tűzzománc szakkör |
400 000 |
110 000 |
10 |
Írisz Alapítvány |
|
|
|
10 |
Írisz Alapítvány |
|
|
|
11 |
Karizma Alapítvány |
működési költségek |
150 000 |
50 000 |
11 |
Karizma Alapítvány |
Kis üvegfestők szakkör |
70 000 |
50 000 |
11 |
Karizma Alapítvány |
Márton napi projekt |
60 000 |
50 000 |
11 |
Karizma Alapítvány |
Színházlátógató kör |
70 000 |
70 000 |
11 |
Karizma Alapítvány |
Nagy kócsag természetism.klub |
60 000 |
50 000 |
11 |
Karizma Alapítvány |
Kiskukta |
30 000 |
20 000 |
11 |
Karizma Alapítvány |
Játékszakkör |
30 000 |
20 000 |
11 |
Karizma Alapítvány |
Szünidei kézműves táborok |
80 000 |
50 000 |
11 |
Karizma Alapítvány |
Rajz és hagyományőrző kézműves kör |
100 000 |
80 000 |
11 |
Karizma Alapítvány |
Csengőszó városi vers és prózamondó verseny |
80 000 |
60 000 |
11 |
Karizma Alapítvány |
Szünidei játszó és sport-tábor |
70 000 |
50 000 |
11 |
Karizma Alapítvány |
Óvoda kirándulás Ópusztaszerre |
200 000 |
150 000 |
12 |
Közhasznú Alapítvány a Dadogókért |
Működési költségek |
40 000 |
40 000 |
12 |
Közhasznú Alapítvány a Dadogókért |
Naptár 2012 |
50 000 |
0 |
12 |
Közhasznú Alapítvány a Dadogókért |
Anyanyelvi napközis Tábor |
338 000 |
100 000 |
12 |
Közhasznú Alapítvány a Dadogókért |
Magyar Dadogás szakmai Konferencia |
185 000 |
150 000 |
12 |
Közhasznú Alapítvány a Dadogókért |
"Ej, mi a kő?" pályázat |
35 000 |
0 |
13 |
Leopold Mozart Z. Alapítvány |
Zenei tábor kamaregyüttes |
230 000 |
120 000 |
13 |
Leopold Mozart Z. Alapítvány |
Szolfézs tábor, Budaörs |
60 000 |
50 000 |
13 |
Leopold Mozart Z. Alapítvány |
Fagott tábor |
24 000 |
0 |
13 |
Leopold Mozart Z. Alapítvány |
Liszt-hagverseny |
700 000 |
140 000 |
13 |
Leopold Mozart Z. Alapítvány |
működési költségek |
66 000 |
50 000 |
14 |
Liver Játéktér Köszhasznú Alapítvány |
működési költségek |
75 000 |
50 000 |
14 |
Liver Játéktér Köszhasznú Alapítvány |
Veszélyeztetett és hátrányos helyzetű fiatalok sportolni vágyok sportolásának biztosítása |
925 000 |
500 000 |
15 |
Művészet a Nemzetért Alapítvány |
Tiszaújhelyi Zeneiskola fogadása, hangversenye |
150 000 |
100 000 |
15 |
Művészet a Nemzetért Alapítvány |
Emlékműsorok,színpadi előadások szervezése |
300 000 |
200 000 |
16 |
Pro Ecclesia Alapítvány |
Csendeshét- Tábor |
770 000 |
500 000 |
16 |
Pro Ecclesia Alapítvány |
Zenei programok |
75 000 |
50 000 |
16 |
Pro Ecclesia Alapítvány |
működési költségek |
40 000 |
40 000 |
16 |
Pro Ecclesia Alapítvány |
Ifjusági foglalkozások, hitoktatás |
50 000 |
50 000 |
17 |
Sinfonietta Hungarica Alapítvány |
Működési költségek |
75 000 |
40 000 |
17 |
Sinfonietta Hungarica Alapítvány |
Hangszerbemutató(vonós) |
50 000 |
50 000 |
17 |
Sinfonietta Hungarica Alapítvány |
Hangszerbemutató (fúvós) |
50 000 |
50 000 |
17 |
Sinfonietta Hungarica Alapítvány |
Márton napi szimfonikus koncert |
825 000 |
0 |
18 |
Vadvirág Budaörsi Bölcsődékért Alapítvány |
Működési költségek |
100 000 |
50 000 |
18 |
Vadvirág Budaörsi Bölcsődékért Alapítvány |
Bölcsőde és Gyermekköszpont megnyitó, szakmai hét-családi nap programsor. |
700 000 |
150 000 |
19 |
Zászlótudományi Alapítvány |
Működési költségek |
150 000 |
50 000 |
19 |
Zászlótudományi Alapítvány |
Magyar Királyok és Fejedelmek c. kiállítás |
299 900 |
150 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9.200.000 |
Nyertes pályázó alapítványokkal az elnyert támogatási összeg
felhasználására vonatkozóan
2. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete úgy dönt, hogy a társadalmi szervezetek 2011. évi pályázatainak elbírálását követően a 2011. évi költségvetés 6. sz. melléklet: Támogatások, átadott pénzeszközök részletezése, 41.Társadalmi önszerveződések támogatása során fennmaradó 663.000 Ft-ot Városi Ifjúsági Klub felújítására fordítja.
Határidő: 2011. május 15. (szerződés megkötése)
2011. május 30. (a támogatás átutalására)
2012. február 15. (elszámolás)
Felelős: polgármester
Végrehajtást végzi: Polgármesteri Kabinet
Pénzügyi Iroda
(Az előterjesztés a
Nincs hozzászólás, felteszi szavazásra a határozati javaslatot, melyet a Képviselő-testület 12 igen, 2 nem, 1 tartózkodással elfogadott.
144/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
A Budaörsi Power Fest Európa bajnokság megrendezése feltételeinek pontosítása
1. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a "Budaörsi Power Fest Európa-bajnokság" megrendezésére a 3 önkormányzati napot biztosít a Sportcsarnok használatára.
2. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete úgy dönt, hogy amennyiben a szervezők az uszodát és a strandot is bérbe kívánják venni, arról a BTG Kft-vel egyezzenek meg (bérleti díj ellenében).
3. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete úgy dönt, hogy a BTG Kft biztosítsa a rendezvény ideje alatt a létesítmény alaptakarítását és az épület általános, nyitva tartás alatt is biztosított őrzését. Az ezen felüli igényeket a szervező a BTG Kft-vel egyezteti és a plusz költségeket részére megtéríti.
4. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete úgy dönt, hogy a BTG Kft. térítésmentesen biztosítja a sportcsarnok rendelkezésre álló hangtechnikájának és a világítás használatát, valamint a küzdőtér védőszőnyeggel való leburkolását.
5. A rendezvényt a WBFP Hungary SE szervezi és bonyolítja, így az összes, szerződésben rögzített felelősség rá hárul.
6. Budaörs Város Önkormányzatának Képviselő-testülete úgy dönt, hogy a budaörsi lakosok által fizetett jegyeket ne a BTG Kft. szedje, hanem a WBPF Hungary SE és kezelje a 700 Ft-os, budaörsi jegyeket elkülönítetten és a rendezvény zárását követően utalja át Budaörs Város Önkormányzata számlájára.
Határidő: azonnal
Felelős:
polgármester,
Végrehajtást végzi: Polgármesteri Kabinet
27. Városi Sportnap megrendezése
(Az
előterjesztés a
Hozzászólás nincs, felteszi szavazásra a javaslatot, melyet a Képviselő-testület 15 egyhangú igen szavazattal elfogadott.
145/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Városi Sportnap megrendezése
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a BDSE kérelmét (2011. évi Városi Sportnap megrendezése) 980.000 Ft-al támogatja, a Budaörs Város 2011. évi költségvetéséről szóló 1/2011. (II. 04.) ÖKT sz. rendelet 4. sz. melléklet 3. Tartalék előirányzatok, 3.1. általános tartalék keret terhére. A támogatás elszámolásának határideje: 2011. június 30.
Határidő: 2011. április 30. (tájékoztatás és támogatási szerződés megkötése,)
2011. május 6. (átutalás)
Felelős: polgármester
Végrehajtást végzi: Polgármesteri Kabinet (támogatási szerződés megkötése)
Pénzügyi Iroda (utalás)
28. Éves összefoglaló ellenőrzési jelentés a 2010. évi belső ellenőrzési tevékenységről
(Az előterjesztés a
A Képviselő-testület 12 igen, 3 tartózkodással elfogadta a határozati javaslatot.
146/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Éves összefoglaló ellenőrzési jelentés a 2010. évi belső ellenőrzési tevékenységről
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete jóváhagyja Budaörs Város Önkormányzata belső ellenőrzésére vonatkozó 2010. évi beszámolót az előterjesztés melléklete szerint.
29. Helyi védetté nyilvánítási eljárás megindítása
(Az előterjesztés a
Nincs hozzászólás, felteszi szavazásra a hivatal javaslata szerint, melyet a Képviselő-testület 15 egyhangú igen szavazattal elfogadott.
147/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Helyi védetté nyilvánítási eljárás megindítása
1. Budaörs Város Önkormányzatának Képviselő-testülete felkéri a
Polgármestert, hogy a
2. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete, az eljárás feltételét képező részletes botanikai és zoológiai, szakértő általi felmérésre, Budaörs Város Önkormányzata 2011. évi költségvetéséről szóló 1/2011. (II.04.) ÖKT rendelet 4. sz. melléklet 3. Tartalék előirányzatok 3.1. Általános tartalék soráról 1.000.000.- Ft összeget szabadít fel.
Határidő: azonnal
Felelős: Jegyző
Végrehajtást végzi: Pénzügyi iroda / Városépítési Iroda
Szünet
Szünet után:
30. Trianon emlékmű felállítása
(Az előterjesztés a
Úgy gondolja, amit a helyválasztással és a tartalommal kapcsolatban amit fontosnak tartott, azt elmondta, kellő önmérsékletet szeretne kérni mindenkitől. Egy dolgot szeretne még említeni, amik elhangzottak, és ebben képviselő asszonynak is volt szerepe, azt rettenetesnek és gyalázatosnak tartja. Attól a legmesszebbmenőkig határolódik el, nem szeretné most felidézni, hogy mindez mi volt, de hozzáteszi, hogy szomorú, amikor egy középületben ilyen dolgok elhangozhatnak.
Császárné
Kollár Tímea: Budaörs idei
költségvetése a rendelkezésre álló források az élet minden területén megjelenő
takarékosabb működést nem teszi lehetővé, hogy 2011-ben a város emlékművet
avasson, azonban a Közoktatási, Művelődési, Ifjúsági és Sport Bizottság
keretének terhére van lehetőség alapkőletételre. Az emlékmű, mint alkotás
megvalósításával kapcsolatos konkrétumokat, mint az előterjesztésében ez látható,
a 2012-es költségvetésben meghatározott összeg nagysága határozza majd meg.
Olyan konkrétumokat is, hogy hogy nézzen ki ez az emlékmű, ilyen formán a
szimbolikát a testület és a szakbizottság fogja megvitatni, és úgy gondolja,
hogy mindannyian itt a demokrácia elvei alapján ülnek a teremben, mindannyian a
szavazók jóvoltából jutottak ide be, ott, amiben meg fognak egyezni, ilyen
értelemben a szavazók akaratát teljesítik majd. 1920. június 4-én íratták alá a
Kárpát-medence egészére, mint geopolitikai egységre kiterjedő Magyarországra a
Szent Korona országával a saját halálos ítéletét. Az az Európa döntötte el a mi
népünk sorsát, akikre ha demokráciáról beszélünk, hivatkozunk, de akik esélyt
sem adtak egy nemzetnek vagy egy nemzetrésznek arra, hogy válasszanak abból,
hogy akár önrendelkezés területén mit szeretnének vagy mit sem, és azóta sem
tették ezt meg. A tragédia következtében hazánk legértékesebb területei vesztek
el, de ezt ebben a teremben mindenki tudja, került idegen uralom alá 3,5 millió
nemzettestvér. Ha kicsit megremeg a hangja, az azért van, mert az ő ősei is a
3,5 millió között voltak. Idegen uralom alá, szétszakítva falvakat, családokat,
az ő családját is. Akik menekültek kis Magyarországra, Brazíliába, amerre
láttak a világba. Lelkileg, fizikailag megtörve álltak milliók a
reménytelenségben, megaláztatásban, nincstelenül, haza nélkül, és utána a
borzalom. Megaláztatás, halál, vérükért, az istenükért. A 325 ezer km2
kiterjedésű hazából pedig mindössze 93 ezer km2 maradt. Megfosztva
többek között ásványkincseink, erdeink zömétől, tönkre téve a közlekedési
hálózatot, tönkre téve mindent. Ez a legigazságtalanabb béke volt, ha
egyáltalán békének lehet nevezni. Lehet mondani, hogy hová vezetett a
nemzetiségi politika, hol működött valahol jól a nemzetiségi politika? Úgy
véli, hogy szinte sehol. Lehet mondani, hogy évszázadok alatt megnövekedett a
nem magyar ajkú lakosság száma a Szent Korona országában. De ki fogyatkozott
leginkább az azt megelőző évszázadok háborúiban? Alig találni országot Európában,
ami etnikailag nagyjából egységes. Mégis úgy gondolja, hogy bármikor ilyen
jellegű döntést szenvedett volna el a ma számunkra demokratának és követendő
példának állított országok közül, nem tudja, mit tettek volna, ezt mindenkinek
a józan eszére bízza. A magyarság azóta is járja a maga Golgotáját, határon
kívül és belül, és fogyatkozik. Egyre fogyatkozik, ami egyenes következménye a
91 évvel ezelőtti eseményeknek. Van egy ládája otthon, benne rengeteg fénykép,
fotó: az ősei Erdélyből, az ősei Felvidékről. Vannak barátai a határon túlról.
Neki ők a mértékadóak; az ő véleményük, az ő irántuk érzett tisztesség és
emlékezés. De mértékadó-e Benedek Elek, Babits, József Attila, Juhász Gyula,
Wass Albert, Reményik Sándor, Sajó Sándor vagy Sértő Kálmán, vagy Illyés Gyula,
gimnáziumunk névadója, aki azt mondta, magyar az, akinek fáj Trianon? Vagy
mértékadó-e Kárpáti Tábori Piroska székely tanítónő, akit az Üzenet Erdélyből
című verséért felakasztottak a románok? Országszerte már több száz hasonló
emlékmű létezik, ezért Budaörsnek mint Magyarország még mindig egyik
legtehetősebb településének és a hagyományokra sokat adó városnak erkölcsi
kötelessége támogatni egy ilyen jellegű kezdeményezést. Ne feledjék, hogy
Budaörsnek több, a trianoni határokon túli testvérvárosa is van, és ezt nem
csak az ott élő, nem magyar ajkúak tekintetéből kell nézni, hanem az ott élő
magyar ajkúak szempontjából is. Ezek a magyar testvéreink elszenvedték a
kisebbségi lét minden borzalmas következményét. Úgy gondolja, szép gesztus lenne
feléjük. Ami fontos, az örök nemzeti élni akarás. Vannak szimbólumok a világon,
szimbólum például a Marseillaise a franciák számára. Soha senki nem kezd el
arról vitatkozni, hogy lehet-e olyan szimbóluma, olyan jelképe egy népnek,
amiben a rút vér öntözi a határt. Az emlékmű nem a megosztást szimbolizálja,
hanem az összetartozást. Azt az összetartozást, amit a kommunizmus évtizedei
alatt letagadtak, azt az összetartozást, amelyet az elmúlt 20 évben sokszor,
sokan politikai haszonszerzésre használtak fel. Gyáva népnek nincs hazája,
mondta Széchenyi, és valóban. Az önhibájukon kívül határon kívülre került
honfitársainkat 1920. óta az anyaországnak kellett volna megvédenie. Megvédeni
őket, harcolni az önrendelkezésükért. A kommunisták tagadták őket, az előző 20
évben pedig azoknak a véleményére hivatkozva futamodott meg szinte mindenki,
aki szándékosan nagy politikai érdekek miatt vágták le egy nemzet végtagjait.
91 éve az a szlogen, hogy az a rossz, ha magunkra haragítjuk a szomszéd
nemzeteket. Kérdezi, értünk-e el bármit 91 év alatt. Amit elértek határon túli
nemzettestvéreink, az utóbbi években, vallják be őszintén, szinte önmaguk érték
el, egyedül. 2004. december 5. után kint járt Erdélyben, - többször van kint -,
és a következő táblát látta Székelyudvarhely és Csíkszereda között: "december
"Zavaros filozófiánk és hazug propaganda", 215. oldal: A zavaros filozófiák féligazsága és a propaganda hazugságai csak akkor hatnak egyénekre vagy közösségekre, ha azokat nagy intenzitással átélt félelmes és félrevezető élmények hajlamossá teszik féligazságok és hazugságok elhívésére. Azok alapján öncsalásaikat igazolhatják, hiú reményeiket táplálhatják, hamis képzeteikben megrögződhetnek, és bizonyos indulataiknak kielégülést szerezhetnek. Egyensúlyozott lélekről a féligazságok és a propaganda hazugságai lepattannak." Kérdés az, hogy mi tette Közép- és Kelet-Európa népeit egyensúlyozhatatlanná? Itt a válasz: "minden szál a politikai hisztéria valamiféle fajtája felé mutat, politikai hisztériák felgöngyölítésénél pedig első feladat felfedni azokat a történeti megrázkódtatásokat, melyek ezeknek az országoknak a fejlődését és az egyensúlyát megzavarták." Az, hogy Trianon megzavarta a mi egyensúlyunkat, és megrázkódtatta az országnak a fejlődését, ez szerinte mindenki számára egyértelmű. Bibót félre is tenné, és még néhány gondolat, ami itt korábban elhangzott, illetve ezekre próbál a történész szemüvegén rávilágítani; szerinte ez az emlékmű, amit terveznek állítani, és ő támogatni fogja, a helyszín az, amiről vitatkoznak, de erről lehet beszélni. A lényeg, hogy maga az emlékmű szerinte nem a múlt hibáit hivatott szimbolizálni, hanem sokkal inkább egy megemlékezés arról a fájdalmas és tragikus eseményről, ami bennünket hihetetlen mértékben sújtott 1920. június 4-én. És hogy polgármester urat idézve, sokszor szokta említeni, és ez neki egy jó szlogenjévé vált, a nálunknál fejlettebb és szerencsésebb történelmi múltú országoknál, hadd mondjon egy konkrét példát: az Amerikai Egyesült Államokban a vietnámi háború kapcsán 1982 novemberében átadták a Vietnám Memorial nevezetű fekete márványfalat Washingtonban, talán többeknek is a képe ott van a szemük előtt. Ez a Memorial nem ejt túl sok szót, hogy mennyi vietnámi halott volt a háborúban, több mint 2 millió, hanem azt az 53 ezer embert sorolja fel, akik elestek a vietnámi fronton az Amerikai Egyesült Államok kötelékében harcolva. Azt akarja ezzel példázni, hogy nem a mások bűneit meg a saját bűneinket kell és kizárólag hangoztatni, ezeket is be kell tudni vallani persze, de azért emlékezni is kell tudni az áldozatokra, emlékezni is kell tudni azokra, akik úgymond a bizonyos nemzeti érzelmű cselekedetekért akár életüket vesztették, és ebben az esetben Trianont vehetik úgy, mint nagyon nagy veszteségünket. Tehát emlékezni a történelmi rémtettekre, ezt is a polgármester úr említette, igen, ez is egy nagyon fontos dolog, de szerinte ez nem politikai kérdés, hanem európai műveltség kérdése, hogy meg kell emlékezni mindenegyes rémtettről, tragédiáról, nem kell ettől félni. És nem azzal a célzattal, hogy politikai tőkét kovácsoljanak magunknak, hanem azzal a célzattal, hogy ne kövessék el majd az utánunk következő generációk azokat a hibákat, amiket esetleg az őseink vagy mi magunk elkövettünk. Ez számára az üzenete ennek a leendő emlékműnek. Személyes példákra is felvetődött a gondolat, valóban szerinte ennél a körnél, ahogy most ülnek, többeknek a felmenői között is találnak olyat, aki a jelenlegi határainkon kívülről érkező család, és azt szeretnék, hogyha az ő emlékükre, illetve a gyermekeik számára, valamint a határon túli magyarok számára a szolidaritás kifejezéseként valósulna meg ez az emlékmű, és egy javaslattal is élne, hogy mindenképpen tartalmazza ez a Trianoni Emlékmű a Szent Koronának a szimbólumát, hiszen ez az, amely leginkább példázza azt az ezer éves magyar történelmet, amely összefogja hazánkat, illetve a nemzetünket, és ebben nincs kirekesztés. Szent István ország-felajánlása 1038-ban, a halála előtt néhány héttel a halálos ágyán azt célozta, hogy itt nem tesz különbséget különféle jövevények és magyarok közt, a lényeg, hogy Isten óvja és védelmezze az egész országot. Ezért kérné, hogy a Szent Korona rákerüljön erre a szimbólumra. De ez már úgyis a jövő zenéje. Azt kérné, hogy támogassa a Tisztelt Képviselő-testület bízván abban, hogy ez nem politikai kérdés, hanem sokkal inkább egy méltó emlékhely lesz arra, hogy gyermekeinknek, a jövő generációjának be tudjuk mutatni, hogy tudunk és merünk emlékezni ezekre a dolgokra.
Császárné Kollár Tímea: Sok mindenről volt szó, pontról pontra ő sem szeretne végigmenni - Czuczor Gergely mint történész, ő pedig úgy gondolja köztudott, hogy a Nemzeti Könyvtárkutató könyvtárosa, ekként - csupán annyit szeretne hozzászólni, az elmúlt 12-13 évben volt lehetősége néminemű kutatást folytatni bármiben, ami érdekelte. Az egyik nagyon fontos része volt a kutatómunkájának annak a tisztázása, hogy a magyar II. világháborús szerepvállalás utáni események büntetések voltak-e, avagy egy előre eldöntött, menet közben formált, de mindenképpen a nagyhatalmi érdekeknek megfelelő döntéshozatal volt-e. Egy sor dokumentum alapján kijelentheti, hogy sajnos azt kell mondják, hogy nem a II. világháborús szerepvállalásunk miatt nem kaphatták vissza a hazát az elszakított nemzetrészek, még ott sem, ahol egyébként 90-100 %-os volt magyarok létszáma, ez egy bor mellett sokkal hosszabb és érdekesebb beszélgetés lenne. Viszonyítani valamit valamihez - erre mindig azt mondta, hogy ott van a probléma, ahol halál és halál között különbséget akarnak tenni. Vagy azt mondják, ez a halál fontosabb, ez nagyobb halál, ez kisebb halál, ez többeket érint, szerinte ez egy nagyon-nagyon rossz út. Mindenki emlékezzék természetesen a saját maga halottaira, legyen ez családja, barátja, vagy akár nemzettestvére, mindenkinek joga és kötelessége, úgy gondolja. De ne viszonyítsák egymáshoz, mert az szerinte nem szerencsés. (Közben lejárt az ideje) Kéri, az utolsó mondatát engedjék meg, hogy befejezze, nemzettestvérek-e a határon túliak, vagy akik másként gondolkodnak, mert ő ezt a szót használta. Igen, ő úgy gondolja, hogy aki nemzetben gondolkodik, az független egyébként attól, hogy ő politikailag vagy a világról mást gondol, attól ő még a nemzettestvérének tartja, és teljesen egyetért Czuczor Gergely képviselőtársával, hogy a Szent Korona összetart, nem szétválaszt. A Templom téri helyszínt ő is el tudja fogadni. Köszöni, hogy meghallgatták.
Wittinghoff Tamás polgármester: Csak a rend kedvéért, ő halált halállal nem relativizált, terület-elcsatolást halállal igen. Óriási különbség, pusztán arra próbált utalni, hogy olyan ügyben kaptak kritikát, mint a II. világháborús emlékmű, ahol valóban német és magyar katonáknak, függetlenül attól, hogy melyik oldalon harcoltak, emléket emelnek, és ott próbálta elmagyarázni, hogy egy szörnyű tartalommal és indítékkal indított háborúban mindenki áldozat, aki meghal. Ezt próbálta elmondani, tehát éppen az ellenkezőjét mondta, halál és halál az ugyanolyan súlyú. De a halál az nem érte el azt, akit elcsatoltak, barátai és rokonai, akik határon kívül éltek, élnek, hála Istennek.
Becz
György: Először is
szeretne magyarázatot adni arra, hogy miért kapcsolt ki-be. Nagyon komoly
indulatok vannak benne, és próbálta fegyelmezni magát, hogy ne az indulatai
mondassák el vele a mondandóját. Most eljutott oda, hogy mindenképpen elmondja
amit gondol, megpróbálja az indulatait visszafogni. Az első, amiről szeretne
beszélni; Császárné Kollár Tímea többször beszélt nemzettestvérekről. Ő azt
gondolja, hogy nem történelemórát szeretne, de alapvetően egy nagyon fontos
dologra szeretné felhívni a figyelmet. Nem olyan régen emlékeztek a Holokauszt
Napjára, amiről polgármester úr is beszélt, a holokauszt annak a több mint
600 ezer - ha úgy tetszik - nemzettestvérünknek az elpusztításáról szól,
illetve annak emlékére határozódott meg, akik a II. világháború során
elpusztultak a vallásuk és a hovatartozásuk miatt. Azt gondolja, hogy ők is a
nemzettestvérek, és azt gondolja, hogy azok is a nemzethez tartoztak, akik egy
olyan politikai erő képviseletében segédkeztek ebben, amelyik úgy köszönt annak
idején egymásnak, hogy "Szebb jövőt!". Van ma is egy olyan politikai erő, amely
így üdvözli egymást, hogy "Szebb jövőt!". Mindenkire rábízza, hogy milyen
párhuzamot von a két szervezet, illetve a két politikai erő között.
Más: nemzettestvéreinkről, amióta ő osztályfőnök, és az Illyés Gyula Gimnáziumnak van egy olyan programja, amelyikben a határon túli magyar iskolákkal kapcsolatot tart, velük nagyon szoros viszonyt ápol. Azt gondolja, hogy Trianon feloldósának egyik lehetősége lehet az, és számára a gyakorlatban bebizonyosodott, hogy az is, hogy megismertetni a mai fiatalokkal a határon túl élő magyarok életét, sorsát, történelmét, azt, hogy hogyan élnek, hol élnek, és ők hogy gondolkodnak e felől. Azt is gondolja, hogy amit ő ezzel kapcsolatban megpróbált, sikerre vezetett. Nem csak ő csinálja most már, hanem programmá vált a gimnáziumban, hogy igyekszenek ezekre a területekre elvinni a diákjaikat, és nem ők, hanem az ottani magyarok beszélnek arról, hogy ők hogy gondolkodnak az életükről és sorsukról. Polgármester itt emlegette Magyarkanizsa polgármesterét, javasolná a füleki gimnázium tanárainak, különösen igazgatóhelyettesének a meghallgatását ez ügyben, továbbá Keresztes László tanár urat, aki a sepsiszentgyörgyi Mikó Líceumnak a nyugdíjas igazgatóhelyettese. Ők - azt gondolja, hogy olyan hiteles személyiségek, akik ezekben, a számunkra nagyon fontos kérdésben nagyon értékes véleményeket fogalmaztak meg. Elnézést kér, és a mondandója talán magyarázza, hogy miért lamentált, de örül, hogy elmondta, mert ezt nagyon fontosnak tartja.
Döntéshozatal következik, ha jól értelmezi, akkor az 1-4-ig határozati javaslatot úgy javasolja a jobboldal elfogadni, azzal hogy a helyszín a Postával szemben, a Templom téren legyen. Ezt teszi fel szavazásra, aki elfogadja, az szavaz igennel, kéri a szavazatokat.
A Képviselő-testület 9 igen, 5 nem, tartózkodás nélkül elfogadta a határozati javaslatot.
(
148/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Trianon emlékmű felállítása
1. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete elvi állásfoglalást hoz arról, hogy legkésőbb 2013. június 4-ig Trianon emlékművet állít.
2. A Képviselő-testület felkéri a Polgármestert, hogy az emlékmű állításához szükséges összeget tervezze be a 2012. évi költségvetési koncepció, valamint rendelettervezet összeállításánál.
3. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a Trianon emlékmű helyszínének a következő területet jelöli ki:
A Templom téren a Posta épületével szemben.
4. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete úgy dönt, hogy a Trianon emlékmű alapkőletételére 2011. június 4-én kerüljön sor a 3. pontban megjelölt helyszínen.
Határidő: 2011. június 4.
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi: Városépítési Iroda
A döntés után dr. Ritter Gergely távozott az ülésteremből.
31.
(Az
előterjesztés a
Hozzászólás nincs, felteszi szavazásra a határozati javaslatot. A Képviselő-testület 10 igen, 1 nem, 3 tartózkodás mellett elfogadta a határozati javaslatot.
149/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
1. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete Budaörs Város Önkormányzatának intézményeinél informatikai átvilágítást rendel el.
2. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete egy áttekintő, értékelő, racionalizálási lehetőségeket vázoló dokumentumot készíttet, és a feladat elvégzésére külsős szakértőt bíz meg.
3. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete felkéri a polgármestert a szükséges intézkedések megtételére.
Határidő: folyamatos
Felelős: polgármester
Végrehajtást végzi: Számítástechnikai
és
Polgármesteri Kabinet
(Az
előterjesztés a
Hozzászólás nincs, felteszi szavazásra a javaslatot, melyet a Képviselő-testület 14 egyhangú igen szavazattal elfogadott.
150/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
A Sportcsarnokban rendelkezésre álló 10 önkormányzati nap felhasználásának szabályai
1. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete felkéri a polgármestert, hogy a Budaörs Városi Sportcsarnokban, az önkormányzat számára biztosított 10 nap használatának szabályait dolgoztassa ki és terjessze a KMISB és a Képviselő-testület elé, legkésőbb 2011. június 30-áig.
2. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete úgy határoz, hogy a részletes szabályozás kidolgozásáig, a Sportcsarnok használata ügyében érkező kérelmekről a KMISB javaslata alapján a Képviselő-testület dönt.
Határidő: azonnal
Felelős: polgármester
Végrehajtást végzi: Polgármesteri Kabinet
(Az
előterjesztés a
Felteszi szavazásra a javaslatot, aki egyetért Császárné Kollár Tímea Jobbikos képviselőnek a KMISB alelnökségével, az szavaz igennel, kéri a szavazatokat. A Képviselő-testület 8 igen, 2 nem, 3 tartózkodással elfogadta a javaslatot.
151/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
A Közoktatási, Művelődési, Ifjúsági és Sport Bizottság alelnökének megválasztása
Budaörs Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a Közoktatási, Művelődési, Ifjúsági és Sport Bizottság alelnökének Császárné Kollár Timea képviselőt választja meg.
Határidő: azonnal
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi:
(Az
előterjesztés a
Hozzászólás nincs, felteszi szavazásra a határozati javaslatot, melyet a Képviselő-testület 14 egyhangú igen szavazattal elfogadott.
152/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
A Polgárok Házában a pártok által bérelt helyiségek bérleti díjának felülvizsgálata
1. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete úgy dönt, hogy a Polgárok Házában a pártok által bérelt helyiségek a jelenleg hatályos bérleti szerződések lejártáig továbbra is a szerződésben meghatározott bérleti díj alapján kerülnek bérbeadásra.
2. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete úgy dönt, hogy a Polgárok Házában a pártok által bérelt helyiségekre vonatkozó bérleti szerződések lejártakor megvizsgálja, hogy a jövőben milyen bérleti díjjal kerüljenek bérbeadásra a helyiségek.
Határidő: 2011. május 31.
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi: Városépítési Iroda
35. Budaörsi csatornaközmű 2011. évi felújítási és rekonstrukciós terv módosítása
(Az
előterjesztés a
Hozzászólás nincs, felteszi szavazásra a határozati javaslatot, melyet a Képviselő-testület 14 egyhangú igen szavazattal elfogadott.
153/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Budaörsi csatornaközmű 2011. évi felújítási és rekonstrukciós terv módosítása
Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete úgy dönt, hogy 47/2011.(II.23.) ÖKT sz. határozatával elfogadott budaörsi csatornaközmű 2011. évi felújítási és rekonstrukciós tervét úgy módosítja, hogy a II. 1.1. pontban szereplő Előre nem tervezhető beavatkozások feladatok bruttó 8.750 eFt keretösszegét megemeli további bruttó 16.250 eFt összeggel, és a korábban bérleti díjas feladatok II.1.2.5. pontjában szereplő Budaörs város szennyvízelvezető rendszerének átfogó vizsgálata tanulmányterv készítését bruttó 6.250 eFt-tal a bérleti díj, és bruttó 16.250 eFt-tal a Csatorna Építési Alap terhére végezteti el. A Csatorna Építési Alap terhére elvégzendő feladatok közé újonnan bruttó 16.250 eFt becsült költséggel beépült feladat forrását a 2010 évben a CSÉA-s feladatokra elkülönített céltartalékból pénzmaradványként a 2011. évre áthúzódó összegből biztosítsa.
Határidő: azonnal
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi: Városépítési Iroda
36. Kérelem a Közterület-felügyelet szolgálatának biztosítására a 2011. évi Budaörs Fesztiválon
(Az
előterjesztés a
Hozzászólás nincs, felteszi szavazásra a határozati javaslatot, melyet a Képviselő-testület 13 igen, 1 tartózkodással elfogadott.
154/2011.(IV.21.) ÖKT sz. határozat
Kérelem a Közterület-felügyelet szolgálatának biztosítására a 2011. évi Budaörs Fesztiválon
1. Budaörs
Város Önkormányzat Képviselő-testülete felkéri a
2. Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete az 1. pontban biztosított feladatokra biztosított 361.950 Ft-ot átcsoportosítja a Budaörs Város 2011. évi költségvetéséről szóló 1/2011. (II. 04.) ÖKT sz. rendelet 4. sz. melléklet 3. Tartalék előirányzatok, 3.1. általános tartalék keretből, a 4. sz. melléklet 1.1.2 Munkavégzéshez kapcsolódó juttatások, 1.2. Munkaadókat terhelő járulékok keretekre.
Határidő: 2011. május 05. (szerződés megkötése)
Felelős: Polgármester
Végrehajtást végzi: Pénzügyi Iroda Városépítési Iroda (megbízási szerződések megkötése)
A zárt ülésről külön
k.m.f.
polgármester
Melléklet:
- sz.: előterjesztések
- sz.: forgatókönyv
- sz.: a rendeletek mellékletekkel együtt
- sz.: két ülés között eltelt időszakról szóló tájékoztató